27 Şubat 2021 Cumartesi

Bana borcun var

BHM
19.03.2014 13:07
Bana borcun var
Başkan Kocadon Mumcular’da, tarımla turizmi buluşturmak için büyük bir mücadele verdiklerini belirterek “Önümüzdeki yıl bunun meyvesini köy halkımız almaya başlayacak” dedi. Başkan Kocadon, organik tarımı hayata geçirmek için her yıl düzenledikleri Tohum-Takas Şenliği adı altındaki projeleriyle de hem köylünün hem de Bodrum’un ekonomisine büyük katkılar sağlanacağının altını çizdi.

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Bodrum Yarımadası’nı yönetmeye talip güçlü Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte, Yarımada’yı baştan sona gezerek vatandaşlarla sıcak temaslar kurmaya devam ediyor. En son yaptığı ziyaretlerde Bodrum Mumcular Beldesi’ne bağlı Bayır Mahallesi ve Bodrum’un Gökpınar Köyü’ne giden Başkan Mehmet Kocadon, genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek demeden hep bir ağızdan “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları ve “Hoş Geldin Büyük Başkan” yazılı pankartla karşılandı.

“İŞE ALIRKEN KİMSEYE NE SİYASİ GÖRÜŞÜNÜ SORDUM, NE DE BANA OY VERDİN Mİ DİYE SORDUM”
Coşkuyla geçen karşılamanın ardından Başkan Mehmet Kocadon, “Mumcular bölgesindeki Mehmet Kocadon sevgisi beni çok mutlu ediyor. Çok teşekkür ediyorum sizlere” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:
“Biz insanların siyasi düşüncelerine saygılıyız. Siyasi fikirlerinden dolayı da hiç kimseyi ayırmadık, herkesle kucaklaştık. Ben seçildiğimde Mumcular bölgesinden işe ihtiyacı olan arkadaşlarımı işe aldım. Bunu yapmak için de Mumcular Belediye Başkanına ve meclis üyemiz Taner Uslu’ya söyledim. Onlar ihtiyacı olan kardeşlerimizi tavsiye ettiler, ben de işe aldım. Hiç kimseye de işe alırken ne partisini sordum, ne siyasi görüşünü sordum, ne de bana oy verdin mi, diye sordum. Göremezsiniz, duyamazsınız. Çünkü ben bu insanları işe alırken ihtiyaçları olduğu için aldım. Hangi partiye mensup olduğu önemli değil. Personelin maaş alamadığını propaganda olarak kullananlar var. Madem propaganda yapıyorsun, doğruyu söyle.”

“BANA HARCADIĞIN SUYUN PARASINI YATIRACAKSIN. BANA BORCUN VAR.”
Bir buçuk yıldır Bodrum Belediyeler Birliği Başkanlığı yaptığını da hatırlatan Başkan Kocadon, Bodrum Yarımadası’na su verdiğini belirterek, “Bu belediyeler su paralarını topluyorlar ama bana yatırmıyorlar. Ben de dayanabildiğim kadar dayanıyorum. Kimileri siyasi yatırım yapıyor, kimileri seçime hazırlık yapıyor. Doğruları size söylemedikleri zaman da ben üzülüyorum. Sen bana harcadığın suyun parasını yatıracaksın ki ben de işçimin maaşını ödeyebileyim. Senin bana olan borcun 1 milyon TL’yi geçmiş. Sen gelip Mumcular’da insanlara yalan söyleyerek ‘maaşlarını ödemiyor’ diyorsun. Bu siyaset biçimi artık demode oldu. Ben her zaman şunu söylüyorum; ‘herkes yerinde sağ olsun’. Bakın son 1 yıldır Mumcular’da birçok yatırım yapıyor belediyemiz. Bir sorun bakalım, kim onay verdi diye. Söyleyemezler size. Kendilerinin yaptıklarını söylüyorlar. Peki, onu yapmak için ekonomik gücü kimin sağladığını, onayını kimin verdiğini niye söylemiyorsun? Söylemezler! Söyleselerdi sizlerden daha çok alkış alırlardı. Çünkü bu gerçek! Gerçekleri söyleyin. Bu arkadaşlarımın yaptığı her şeyin altında Bodrum Belediyesi’nin onayı ve Mehmet Kocadon’un imzası var.” dedi.

“VERDİĞİNİZ MÜCADELENİN MEYVELERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇERİSİNDE TOPLAYACAKSINIZ”
Sözleri sık sık “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganlarıyla kesilen Başkan Mehmet Kocadon, konuşmasının devamındaysa köy ekonomisini geliştirmek için üzerinde çalıştıkları projeler hakkında vatandaşları şöyle bilgilendirdi:
“Ben köylümün ekonomik seviyesini ne kadar yükseltirsem, o benim mutluluğum olur. Artık Mumcular’la turizmi buluşturacağız. Özellikle tarım ve hayvancılıkta vermiş olduğunuz mücadelenin meyvelerini, artık önümüzdeki yıl içerisinde toplayacaksınız. Bu bölgede ayrıca semt pazarları da kuracağız. Cumartesi günü Bodrum’da köyler panayırı yaptık. Bütün köylülerimiz orada ürettikleri ürünlerini pazarladılar. Artık siz de ürettiğiniz bütün ürünleri Bodrum’a getirmeden kendi mahallenizde pazarlayabileceksiniz. Biz de buraya turist getireceğiz. Onun için de özellikle bu bölgedeki halkın en büyük ihtiyacı olan iş sorununa da çareyi yine biz üreteceğiz. Beni biliyorsunuz; ben işsizine iş sağlamak için gece-gündüz çalışan, özellikle şeffaf, halkçı ve sosyal belediyeciliği en iyi uygulayan belediye başkanıyım. Bu kardeşiniz belediyecilikte ağır vasıta ehliyetine sahip olmuş biri. 10 yıl belde belediye başkanlığı yaptım, 5 yıldır da ilçe belediye başkanlığı yapıyorum.”

MUMCULAR’DA ORGANİK TARIM YAPILACAK.
Organik tarım konusunda da öncülük ederek, Tohum-Takas Şenliği gibi somut çalışmalar yaptıklarını, bu sayede halkın ekonomisini de güçlendirmeyi hedeflediğini ifade eden Başkan Kocadon, “Bildiğiniz üzere her yıl Tohum-Takas Şenliği düzenlemeye başladık. Bu projeyi organik tarımı burada hayata geçirmek için yapıyoruz. Bu projeyi yürüten arkadaşlarıma kendi mülkümü tahsis ettim. O tarlada bu tohumları şimdi yeşertiyoruz. Onları da sizlere dağıtacağız. Siz bunları yetiştirdikten sonra meyvelerini beraber yiyeceğiz. Sizlere verdiğimiz tohumlarla ürettiğiniz ürünleri pazarlayacaksınız. Bizler turistleri buraya çekeceğiz. Çünkü ben sizleri ekonomik olarak kalkındırmak zorundayım. Ben burada bunun sözünü veriyorum.”

“HALKINLA BİRLİKTE YAŞIYORSAN, BELEDİYE BAŞKANISIN DEMEKTİR”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, iyi bir belediye başkanının halkın ekonomik gücünü arttırmak zorunda olduğuna da dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“İşsizine iş yaratmak zorundasın, öğrencine iyi bir eğitim için her türlü desteği vermek zorundasın, sağlıklı nesiller yetiştirmek için spor kulüplerini desteklemek zorundasın. Halkınla birlikte yaşıyorsan belediye başkanısın demektir. Yoksa asfalt yol yapmak, beton dökmek, bina yapmak ile belediye başkanı olunmaz. Hele bir de gücünü koltuktan alıyorsan hiç belediye başkanı değilsindir. Gücünü kendinden ve halkından alacaksın. Koltuğa oturup da kendini bir şey zannediyorsan, belediye başkanı değilsin. Seni oraya belediye başkanı yapanın halk olduğunu unutmayacaksın. Bu koltuk sayesinde insanları tehdit etmeyeceksin. O insanlarla birlikte el ele yürüyeceksin. Bunların hepsini gerçekleştirmiş bir belediye başkanı kardeşiniz olarak burada konuşma gücünü de sizlerden buluyorum.” şeklinde konuştu.

Sözleri alkışlarla kesilen Başkan Mehmet Kocadon, “Sizden bir isteğim var” diyerek, yerel seçimlere 15 gün kaldığını hatırlattı. Kocadon, “Lütfen kulaklarınızı tıkayın! Her gün önünüze bir dedikoduyla çıkacaklar. Çünkü artık sonun başlangıcı gözüktü! Buralarda seçime yalnız gireceklerini zannettiler. Onlardan başka aday çıkmayacağını zannettiler ama medeniyetin kalesi, birlik ve beraberliğin tek adresi, Atatürk ilkelerine bağlı, laik Cumhuriyetin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi ve Mehmet Kocadon var. Bodrum’u güçlü ekibimle beraber yönetmeye talibim. Bu hizmetlerimiz, Muğla Büyükşehirde CHP, Bodrum’da CHP olunca da sizlere kat be kat daha hızlı ulaşacak. Bunu asla unutmayın.” dedi.

Ziyaretlerinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a eşi Hülya Kocadon, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan ile CHP Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayları da eşlik etti.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com