08 Şubat 2023 Çarşamba

DENİZKURDU TATBİKATI GEMİLERİ BODRUM'A DEMİRLEDİ

BHM
22.05.2019 10:13
DENİZKURDU TATBİKATI GEMİLERİ BODRUM'A DEMİRLEDİ
Cumhuriyet tarihinin en büyük planlı tatbikatı Denizkurdu-2019'a katılan  TCG Turgutreis, TCG Kalkan, TCG Bora, TCG Kuşadası ve TCG Karşıyaka savaş gemileri, Bodrum ve Yalıkavak Limanlarına demirledi. Gemiler halkın ziyaretine açıldı. 
Sabah saatlerinde ziyarete açılan savaş gemilerini ziyaret eden vatandaşlar, gemileri yakından inceledi. Gemi komutanları da vatandaşlara teknik özellikleri hakkında bilgiler aktardı. Gemilerden 111 metre uzunluğundaki TCG Turgutreis Fırkateyni ise ilgi odağı oldu. Üzerinde helikopter pisti de bulunan fırkateynin donanımları da vatandaşın ilgisini çekti. 
 
KOMUTANLARDAN BAŞKAN ARAS'A ZİYARET
 
Öğlen saatlerinde ziyarete gelen TCG Turgutreis Komutanı Deniz Yarbay Burak Akgül,  TCG Kalkan Komutanı Deniz Yarbay Akın Arıdıcı, TCG Bora Komutanı Deniz Binbaşı Kadir Umut Tercan, TCG Kuşadası Komutanı Deniz Yüzbaşı Erdinç Bayram İyidoğan ve TCG Karşıyaka Komutanı Deniz Yüzbaşı Anıl Demirağ'ı Başkan Aras makamında ağırladı.  
 
Aras, başarılı bir tatbikat sonrası Bodrum Limanlarına yanaşan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 5 gemi komutanı ile bir süre sohbet etti. Ziyaret sonunda, Denizkurdu-2019 tatbikatı anısına yaptırılan hatıra pulu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a takdim edildi. 
 
Bodrum Limanı'na demir atan TCG Turgutreis,  TCG Kalkan, TCG Bora ile Yalıkavak Limanında demirli TCG Kuşadası ve TCG Karşıyaka gemileri 23 Mayıs gününe kadar, 10.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatlerinde halkın ziyaretine açık olacak.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com