26 Ocak 2021 Salı

SAĞANAK YAĞIŞ BODRUM'DA HAYATI YİNE FELÇ ETTİ

BHM
24.12.2019 14:06
SAĞANAK YAĞIŞ BODRUM'DA HAYATI YİNE FELÇ ETTİ
Bodrum'da dün etkili olan sağanak yağış günlük hayatı olumsuz etkiledi. Yağış dolayısı ile trafikte yaşanan aksamalar hem yaya hem de sürücüleri güç durumlara soktu.

Bodrum-Turgutreis kara yolunun yanı sıra ilçe merkezindeki bazı caddelerde araç trafiğinde yoğunluk oluştu. Neyzen Tevfik Caddesi ve bazı noktalarda rögarlar taştı. Bodrum Belediye Meydan'nda biriken su, yaya yolu üzerinden limana döküldü.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Severcan Caddesi’nde yağış nedeniyle araçlar neredeyse yarısına kadar suya gömüldü. Zar zor ilerleyebilen araçlardan bazıları bir noktadan sonra gidemeyip suyun çekilmesini bekledi. 

Kıbrıs Şehitler Caddesi’nde Hastane Kavşağı ile Lise Kavşağı arası yine sularla doldu. Az sayıda aracın ilerleyebildiği yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Araç kuyrukları, Yokuşbaşı’na kadar dayandı. Polis, itfaiye ve belediye ekipleri, yaşanan olumsuzluklara müdahale ettiler. 

Sağanakta oluşan çamurlu suların denize döküldüğü Kumbahçe sahilinde ve limanda, suyun rengi kahverengiye döndü. Kumbahçe sahilinde yer alan bazı işletmelerde maddi hasar meydana geldi.  Öte yandan Gümbet Mahallesi'nde üzerine ağaç devrilen bir otomobilde küçük çapta hasar oluştu.

İlçede yağışın aralıklarla bugün de devam etmesi bekleniyor.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com