27 Şubat 2021 Cumartesi

"Vatandaşlarımız Kullanışlı Alanlara Kavuşacak"

BHM
16.02.2015 09:07
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Mumcular Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Mumcular Mahallesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünün işbirliğiyle devam "Mumcular Mahallesi Meydan Düzenleme Çalışmaları"nı yerinde inceleyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Kocadon'un yanı sıra Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Belediye Meclis Üyeleri Niyazi Atare ile Dursun Göktepe'nin katıldığı inceleme gezisinde ilgili müdürlüklerin yetkilileri de hazır bulundu.
Başkan Kocadon, yaptığı incelemelerin ardından mahalle kahvesinde vatandaşlarla da sohbet ederek hallerini hatırlarını sordu. Kahvedeki vatandaşlar, uzun zamandır yapılamayan çalışmaları başlattığı için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a teşekkür etti.
 
"VATANDAŞLARIMIZ DAHA SAĞLIKLI, RAHAT VE KULLANIŞLI ALANLARA SAHİP OLACAK"
Mumcular Mahallesi'nde kapsamlı bir çalışma ile bölgede yaşayan vatandaşların sosyal kullanım alanlarının daha kullanımlı hale geleceğini belirten Başkan Kocadon, "Mumcular Mahallemizde geçtiğimiz aylarda başlayan çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte. Mumcular Mahalle Meydanı ve sokaklarda bulunan sosyal yaşam alanlarındaki revize çalışmaları ile vatandaşlarımız daha sağlıklı, rahat ve kullanışlı alanlara sahip olacaklar. Meydan ve çocuk parklarının yanı sıra mahallede bulunan sokaklarda drenaj çalışmaları da devam etmektedir. Yeni açılan yağmur suyu kanalları ve boru döşeme çalışmaları ile sorunlu bölgeler rahatlatılacak. Olumsuz hava şartlarına rağmen özveriyle çalışan Bodrum Belediyesi personelime ve bu çalışmalar sırasında bize destek olan Mumcular Mahallesi sakinlerine teşekkür ederim." dedi.
Mumcular Mahallesi'nde Mehmet Kocadon'un katıldığı çalışmalarda, 263. Sokak'ta Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan uygulama projesinin çalışmaları ile Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmaları devam ediyor. Park ve peyzaj düzenlemesi ile istinat duvarının bitiminin ardından ise park zeminine kauçuk döşenerek oyun grupları yerleştirilecek.
Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca mahallede yer alan Mehmet Ali Haliloğlu ve Mustafa Kalem parklarında genel bakım ve temizlik çalışmaları ile yenileme çalışmalarına devam ediyor. Mahallede bulunan diğer beş parkın yenileme ve temizlik çalışmaları ise tamamlanarak halkın kullanımına açıldı.
Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de bölgedeki 263. Sokak'taki çocuk parkının 30 metrelik bölümünde 1 metre yüksekliğinde duvar yapımı ile parkın arka cephesinde 40 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğindeki park duvarı için 1,5 metre genişliğinde 30 cm kalınlığında temel hatılı imalatını yaptı. 263. Sokak'a bağlanan yollarda beton kilit parke döşeme öncesinde yol düzenleme çalışmaları ve yine 263. Sokak'ta yağmur suyu drenajı için 70 metre uzunluğunda, 500 milimetre çapında döşenecek korige boru için kanal açma çalışmaları yaptı. Ekipler, Mumcular Meydan Düzenleme Çalışmaları kapsamında yağmur suyu drenajı ve mazgal yapımını da sürdürüyor.
 
BHM
Bodrum mumcular

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com