28 Kasım 2022 Pazartesi

‘DOST PATİLER EĞİTİM VE OYUN PARKI’ AÇILDI

BHM
31.12.2020 15:01
‘DOST PATİLER EĞİTİM VE OYUN PARKI’ AÇILDI
Konacık Mahallesi'nde yer alan Dost Patiler Eğitim ve Oyun Parkı'nda, evcil köpekler kontrollü bir şekilde gezdirilebilirken, çocuklar ve yetişkinlerin de yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebileceği alanlar oluşturuldu.

Evde köpek besleme alışkanlığının yaygın olduğu Bodrum’da, adeta ailenin bir üyesi haline gelmiş sevimli canlar, gezmeye, oynamaya, doğal ortamlarla buluşma ihtiyaçlarını bu parkta giderebilecekler. Diğer parklarda, yeşil alanlarda köpeklerini serbestçe bırakıp dolaştıramayan Bodrumlu hayvanseverler, Dost Patiler Parkı ile tam da bu noktada köpeklerinin yasal bir şekilde tasmasız oynayabilecekleri alana kavuşmuş oldular.

Parkın işleyişinde, sorumlu köpek sahibi olunması desteklenirken, çocuklar ebeveynlerinin kontrolünde parkta keyifli zaman geçirebilecekler. Yaşlı ve engelli kişilerin köpeklerinin egzersiz ihtiyaçlarını karşılamasına olanak sağlayacak parkurlar yer alıyor.

Veterinerlik ve Temel Köpek Eğitimi Hizmeti de Sunulacak

Pandemi şartlarından dolayı açılış merasimi yapılmayan parkta haftanın belirli günlerinden veterinerlik hizmeti de verileceği duyuruldu.

Bodrum Belediyesi tarafından pati dostları için veterinerlik ve eğitim gibi evcil bir köpeğin tüm gereksinimleri göz önüne alınarak tasarlanan park,  bu farklılıkları içinde barındıran Türkiye’ deki ilk park olma özelliği taşıyor.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com