17 Ocak 2021 Pazar

AKUT 17 AĞUSTOS' U UNUTMADI

BHM
18.08.2018 14:11
AKUT 17 AĞUSTOS' U UNUTMADI
AKUT Bodrum ekibi, 17 Ağustos 1999 depremini hatırlamak ve deprem ile ilgili farkındalık yaratmak amacı ile 17 Ağustos akşamı nöbetteydi.

AKUT Bodrum ekibi ve yaklaşık 20 gönüllünün katılıma destek verdiği etkinlik, Bodrum Belediye Meydanı'nda gerçekleşti. 1999 yılında yaşanan depremi unutturmamak için Belediye meydanına masalar ile çadırlar kuran ekip, yoldan geçen vatandaşlara da AKUT'un faaliyetlerinden bahsederek, bilgilendirme yaptı. Meydanda bulunan dev ekrandan faaliyet ve deprem görüntüleri yayınlandı. 

Bu etkinliğin tüm yurt genelinde yapıldığını belirten AKUT Bodrum Ekip Lideri Saadettin Uslu, "bugün biliyorsunuz ki 17 Ağustos Marmara Depreminin yıldönümü. Geride bıraktığımız 20 yıl içerisinde ülkemizde deprem ile ilgili birçok gelişmeler kaydedildi. Ancak bunlar bizim için yeterli değil. Farkındalık yaratmak ve bu depremi unutturmamak adına bugün yine buradayız. O gün kaybettiğimiz vatandaşları anmak adına saat 03:02'de saygı duruşunda bulunacağız. Broşürler ve bilgi almak isteyenlere sözlü olarak depremi anlatıyoruz. Bizim bütün derdimiz farkındalık yaratmak. Toplumumuza depremden dolayı zarar görmemelerini anlatmak. Bugün Türkiye'deki bütün AKUT ekipleri nöbetteyiz sloganı ile nöbette olacak. Bugün hepimiz nöbetteyiz, unutmadık, unutturmayacağız" dedi.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com