21 Ocak 2021 Perşembe

Alnından Vurulmuş Halde Bulundu!..

BHM
07.01.2020 18:47
Alnından Vurulmuş Halde Bulundu!..
Bodrum'da yaşayan ünlü ressam ve heykeltıraş 49 yaşındaki Rıfat Koçak, evinde silahla vurulmuş halde bulundu. Ünlü sanatçının intihar ettiği sanılıyor.

Kızılağaç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren bir çocuk babası Rıfat Koçak, bugün klimasını tamir için evine gelen klima ustası tarafından yatağında ölü bulundu.  

Daha önceden sözleştikleri gibi öğle saatlerinde Koçak’ın atölyesinin de yer aldığı evine gelen klima ustası, Rıfat Koçak kapıyı açmayınca camdan evinin içerisine baktı. Koçak’ın hareketsiz şekilde durduğunu gören ustanın durumu ihbar etmesi üzerine 112 Acil Sağlık ve Jandarma ekipleri bölgeye geldi. 

Yapılan kontrollerde Koçak’ın alnının ortasına isabet eden bir kurşunla öldüğü, silahın da yanında olduğu görüldü. Olay esnasında fenalaşan klima ustasına 112 Acil Sağlık ekipleri müdahale etti. 

Jandarma ve savcının incelemesinin ardından Koçak’ın cenazesinin otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği bildirildi. İlk değerlendirmelerde intihar ettiği tahmin edilen Koçak’ın daha önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi. 

Acı haberi duyan yakınları ise sanatçının evine geldi. Yakınlarının büyük üzüntü yaşadığı görüldü. 

Atölyesinde yaptığı metal heykellerle bilinen ve çok sayıda sergiye katılan Rıfat Koçak, geçen Eylül ayında da geçirdiği iş kazası sonucu parmaklarından yaralanmıştı. 
 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com