27 Şubat 2021 Cumartesi

BAZ İSTASYONU KURULMASINA ENGEL OLDULAR

BHM
09.10.2019 11:36
BAZ İSTASYONU KURULMASINA ENGEL OLDULAR
Bodrum’da bir kahvehanenin terasına baz istasyonu kurmak için gelen ekip, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Dün sabah saatlerinde, Konacık Çırkan Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir kahvehanenin terasına bir GSM operatörü tarafından mülk sahibinin izniyle baz istasyonu yerleştirilmek istendi. Görevliler, bir vinç ve baz istasyonu ekipmanları ile kahvehane önüne geldi.

Duruma tepki gösteren işletme sahibi ve mahalle sakinleri, görevlilere müdahale ederek baz istasyonu kurulumunu engelledi. Görevliler ise yeni bir baz istasyonu kurmak için değil; mekanın terasında halihazırda bulunan baz istasyonunu değiştirmek için geldiklerini belirtti. Vatandaşların ikna olmaması üzerine bölgeye zabıta ekipleri geldi.

O sırada mekanda müşteri olarak bulunan İbrahim Mergen isimli vatandaş: "Burası kahve. Burada yeri geliyor 150-200 kişi oluyor. Bu kadar insanın sağlığıyla oynamak sizce doğru mu? Günahtır. Ben buraya sağlam geliyorum, 2 saat sonra baş ağrısı ile gidiyorum. Bir de sağlığa zararsız olduğunu söylüyorlar. O zaman bizim başımız neden ağrıyor? Artı, daha burada telefonlar da karışıyor, çekmiyor. Burada halkın sağlığıyla oynamak doğru mu? Sonuçta biz de insanız. Bizi insan yerine koymuyorlarsa, tamam koysunlar” diye konuştu.

Mahalle sakinleri ve işletmecilerin tepkisi üzerine baz istasyonunun kurulumu şimdilik ertelendi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com