26 Eylül 2023 Salı

Bitci Racing'in fan Token'ı yatırımcılara arz ediliyor

BHM
25.06.2022 13:35
Bitci Racing'in fan Token'ı yatırımcılara arz ediliyor
Türk motor sporları takımlarından Bitci Racing'in fan Token'ı, 24 Haziran’da Bitci.com üzerinden 0,001 TL'lik avantajlı ön satış fiyatıyla yatırımcılara sunuldu.

Bitci Racing'den yapılan açıklamaya göre, 2021 yılında kurulan ve ilk yılında Türkiye Pist, Karting ve Offroad Şampiyonaları’nda 3 pilotlar ve 2 takımlar olmak üzere toplam 5 şampiyonluk kazanma başarısı gösteren Bitci Racing, blockchain dünyasına adım atıyor.

Uzun yıllardır Türkiye'de düzenlenen farklı ralli organizasyonlarında yarışan ve çok sayıda birinciliği bulunan Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar'ın da yarış ekibinde yer aldığı Bitci Racing'in fan token projesi, Bitci Racing Fan Token (BRACE), dünyanın lider fan token platformlarından Bitci.com üzerinden satışa sunuluyor.

Konuyla ilgili Bodrum ilçesindeki Bitci Teknoloji Kampüsü'nde değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji Üst Yöneticisi (CEO) Onur Altan Tan, tüm spor dallarının yanında motor sporlarının Bitci ailesi için ayrı bir yeri olduğunu belirtti.

Bitci Racing olarak iddialı olduklarını ifade eden Tan, şunları kaydetti:
"Hem Yönetim Kurulu Başkanımız Çağdaş Çağlar'ın hem de benim bizzat yarış ekibi içerisinde yer aldığımız Bitci Racing, kurulduğu ilk yılda kazandığı 5 şampiyonlukla, kendi alanında ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu. Türkiye'de motor sporlarının geleceği çok parlak. Çok sayıda yetenekli sporcumuz sadece Türkiye'de değil dünyanın farklı coğrafyalarında kazandıkları başarılarla ülkemizi temsil ediyor, hepimizi gururlandırıyor. Motor sporlarının daha büyük hedeflere koşabilmesi için dijital dünyayı ve izleyici deneyimini çok daha farklı seviyelere çıkaracak yenilikçi proje ve iş fikirlerini hayata geçirmemiz gerekiyor. Bitci Racing Fan Token projesinin arkasındaki yaklaşımımız da tam olarak bu. Umuyorum bu proje, sadece Bitci Racing'in değil aynı zamanda Türkiye'de motor sporlarına ilgi duyan tüm takımların dijital dünya ile bağlarını güçlendirir, onlara yeni bir vizyon katar."

Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar ile Bitci Teknoloji CEO'su Onur Altan Tan da Bitci Racing'in yarış ekibinde yer alıyor. Türk ralli dünyasının önde gelen isimlerinden Çağdaş Çağlar'ın TransAnatolia Rally Raid yarışlarında iki birinciliğinin yanı sıra TOSFED Genel Klasman Offroad üçüncülüğü ve SSV sınıfında Türkiye birinciliği de bulunuyor.

Değerlendirme toplantısına, takım yetkilisi İbrahim Okyay'ın da aralarında olduğu yönetici ve sporcular da katıldı.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com