17 Ağustos 2022 Çarşamba

BODER'DEN YANGINLARDA SON DURUM AÇIKLAMASI

BHM
06.08.2021 14:35
BODER'DEN YANGINLARDA SON DURUM AÇIKLAMASI
Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Belediyesi'nden aldığı verilere dayanarak Muğla'da meydana gelen yangınlardaki son durum bilgilerini derledi.

BODER'in Bodrum Belediyesi kaynaklarından almış olduğu son güncelleme şöyle;

--Bodrum Yarımadası Orman Yangınları İle Alakalı 06.08.2021 Tarih Saat:13.00 İtibari ile Durum Raporu--

-Bodrum Yarımadasında havadan ve karadan yapılan gözlem ile kontrollerde;

-Mumcular Bayır Mevkiinde devam eden bir yangın bulunmadığı

-Gökpınar Mahallesinde devam eden bir yangın bulunmadığı

-Yeniköy Karaova Mahallesinde devam eden bir yangın bulunmadığı

-Mazı Mahallesinde devam eden bir yangın bulunmadığı, Kissebükü ve Çocuk Mezarlığı mevkiilerinde soğutma çalışmalarının devam ettiği, bu bölgelerde iş makinalarımız ile olası yangın riskine karşı yolların ve orman alanlarının çevresinde çalışma yapıldığı.

-Orman yangını meydana gelen bölgelerde hasar tespit çalışmalarımız devam etmektedir, Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan gelen yardım talepleri karşılanmaktadır.

-Kriz masası gerek Bodrum Yarımadasındaki yangın meydana gelen bölgelerde gerekse  Milas İlçesindeki orman yangınları ile alakalı ihbar ve ihtiyaçları tespit ederek gerekli koordinasyonu sağlamaya devam etmektedir.

-Yangın meydana gelen bölgelerde olası bir yangın ihtimaline karşı yangın söndürme araçları ve ekiplerimiz hazır bekletilmekte olup sürekli olarak herhangi bir yangın riskine karşı  devriyeler ile kontrol sağlanmaktadır.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com