22 Nisan 2021 Perşembe

BODRUM'DA KORONA TEDAVİSİ GÖREN HASTA YAŞAMINI YİTİRDİ!

BHM
25.03.2020 13:30
BODRUM'DA KORONA TEDAVİSİ GÖREN HASTA YAŞAMINI YİTİRDİ!
Korona Virüsü Türkiye'de hızla yayılmaya devam ederken, İstanbul'dan Bodrum'a gelen 91 yaşındaki hasta , Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Büyük şehirlere oranla virüse karşı daha şanslı olunacağı düşünülen Bodrum'da, yaklaşık 1 hafta önce eşiyle birlikte İstanbul'dan, Ortakent-Yahşi mahallesindeki yazlığına gelip koronavirüs hastalığı belirtileri göstermesi üzerine yapılan testlerin pozitif çıkmasının ardından hastanede tedavi altına alınan 91 yaşındaki bir vatandaş, dün akşam tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Emekli cerrah olduğu öğrenilen vatandaşın eşinin de gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

Yetkililerin ısrarla izolasyan tavsiyesinde bulunduğu, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirdiği salgın tehlikesine karşı, vatandaşların önerilere uymamakta ısrar etmesi kayıpları da beraberinde getiriyor.

PANİK DEĞİL, ÖNLEM KORUR!..

Öte yandan salgınla ilgili yapılan tüm bilinçlendirme çalışmalarına rağmen vatandaşların yapılan bilimsel önerilere uymak yerine gereksiz panik ve kaygıya kapıldığı, toplumda adeta bir koronafobi salgını oluştuğu gözleniyor.

Toplumun büyük çoğunluğunun, bir halk sağlığı problemi olan ve korunmanın mümkün olduğu hastalıktan, bilim insanlarının önerilerini dinlemek yerine vaka ve kayıp sayısı ile ilgilendiği, gençlerin bana birşey olmaz mantığı ile izolasyon tedbirlerine uymayarak taşıyıcı hale geldiği ve hastalığı yakınlarına bulaştırma riskini gözardı ettikleri dikkat çekiyor. Hastalığın ölümcül etkisinin yüksek olduğu yaş grubunda bulunan ve bağışıklık sistemlerini baskılayan kronik hastalıkları olan vatandaşların da alınan tüm önlemler ve denetimlere rağmen evden çıkmayın çağrısını delmeye çalıştıkları gözleniyor.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com