07 Mayıs 2021 Cuma

BODRUMDAKİ OKULLARA BELEDİYEDEN DEZENFEKTE CİHAZI VE TABLET DESTEĞİ

BHM
08.10.2020 14:07
BODRUMDAKİ OKULLARA BELEDİYEDEN DEZENFEKTE CİHAZI VE TABLET DESTEĞİ
Geçtiğimiz günlerde, pandemi döneminde sürdürülen uzaktan eğitim sistemine katkı sunmak için Bodrum’da ihtiyaç sahibi öğrencilere 400 adet tablet desteğinde bulunan Bodrum Belediyesi, genişletilmiş şekilde pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesinde, Bodrum’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların tamamına şarjlı dezenfektan cihazı temin etti.

Bodrum Belediyesi olarak, çocukların daha hijyenik ortamlarda eğitim öğretimlerine devam edebilmesi için ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, “Daha önce okullarımızın tamamını dezenfekte etmek maksadıyla personelimizden bir ekip oluşturduk ve gerekli işlemleri rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz hafta içerisinde ihtiyaç sahibi 400 öğrenciye tablet temin ettik. Bakanlık tarafından açıklanan yüz yüze eğitim kararıyla birlikte de hemen okullarımıza dezenfektan cihazlarını temin ettik. Okullarımız kendi personeli ve uygun malzemeyle dezenfektasyon işlemini rahatlıkla yapabilecek. Bundan sonraki süreçte de çocuklarımızın daha sağlıklı eğitimler alabilmesi adına maske, gerekli dezenfekte malzemeleri ve diğer konularda da Bodrum Belediyesi olarak çocuklarımızın yanında olacağız” dedi.

Ayrıca Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri, gün içinde Cumhuriyet Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu’na dezenfekte cihazlarını bizzat teslim ederek, kullanımı konusunda yetkili kişilere bilgiler verdi. Bu cihazlar sayesinde; sınıflar, sıralar ve koridorlar okul idarelerinin belirlediği program dahilinde kendi personelleri tarafından rahatlıkla dezenfekte edilebilecek.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com