25 Haziran 2022 Cumartesi

CENNET MAZI KÖYÜ KÜLE DÖNDÜ!

BHM
01.08.2021 19:58
CENNET MAZI KÖYÜ KÜLE DÖNDÜ!
Bodrum'un Yukarı ve Aşağı Mazı mahallelerinde orman yangınını söndürme çalışmaları sürerken yangına tanık olan vatandaşlar "Mazı tamemen bitti." ifadelerini kullanıyor..

Bodrum Aşağı Mazı mahallesinde yaşanan orman yangını nedeniyle kara yoluyla tahliye edilemeyen vatandaşlar sivil teknelerle Bodrum Kumbahçe Limanına getirildiler. Bodrum'a getirilen 540 vatandaş geçici olarak otellere yerleştirildi.

Aşağı Mazı Mahallesi sahiline kadar ulaşan alevler, sahilde park halindeki otomobillere de sıçradı.

Havadan ve karadan yürütülen söndürme çalışmalarına hava araçları, arazözler ve itfaiyenin yanı sıra İzmir Emniyet Müdürlüğüne ait 5 TOMA da destek veriyor. Yanan evlerin arasına giren TOMA'lar, alevlere tazyikli su sıkıyor. Alevlerin diğer evlere sıçramaması için yoğun mücadele sarf ediliyor.

Öte yandan yangının Çökertme'ye ilerlediği ve bazı gönüllü kurtarma ekiplerinin tedbir amaçlı geri döndüğü bilgisi ulaştı. Yangın bölgesi güzergahında güvenlik tedbiri de alan güvenlik güçleri, özel araçların geçişine izin vermiyor.

Söndürme çalışmalarına ilçedeki bazı inşaat şirketlerine ait beton mikserleri, sulama tankerleri ile arama kurtarma dernekleri, mahalle sakinleri ve gönüllüler de destek veriyor.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com