15 Temmuz 2024 Pazartesi

CHP’de 7.000 kişi disipline verildi!

BHM
09.05.2024 17:49
CHP’de 7.000 kişi disipline verildi!
CHP’nin “parti aleyhine çalışan üyelerle ilgili ihraç istemiyle disiplin sürecinin başlatılacağı” duyurusu sonrası yaklaşık 7 bin başvuru geldi. Gül Çiftçi belgeleri incelediklerini söyledi.

CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde “parti aleyhine açık veya gizli çalışma yürüten üyelerle ilgili ihraç istemiyle disiplin sürecinin başlatılacağı” duyurusu sonrası yaklaşık 7 bin başvuru yapıldı. CHP Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, delil içeren belgeleri incelediklerini kararın MYK’da verileceğini söyledi.

Çiftçi, yaklaşık 20 gün önce partinin il-ilçe örgütlerine gönderilen genelge ile ilgili, “Nasıl geri dönüşler oldu? Hangi adımlar atılacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Çok fazla geri dönüş var ama biz genelgeye özellikle şunu yazdık; 'Delilsiz hiçbir evrak ciddiye alınmayacak.' Yani biz somut delile bakacağız. Somut delile hangi çerçevede bakacağımıza da MYK'da karar vereceğiz. Şu anda inceliyoruz gelen belgeleri ve delilsiz olanları inceleme dışında tutuyoruz. Delilli olanları da hukukçu heyetimiz değerlendiriyor ve raporlama yapıyor. O raporları MYK'mıza sunacağız, gerek görülmesi halinde tüzük işletilecek ve disiplin kuruluna sevk edilecek.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çiftçi, “Kaç başvuru yapıldı” sorusuna da, “Türkiye’nin her yerinden toplan 286 seçim çevresinden 7 bin civarı bir başvuru oldu” yanıtı verdi.

Kaynak: Duvar Gazetesi 

Chp gül çiftçi

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com