22 Nisan 2021 Perşembe

Gümbet muhtarı görevden alındı

BHM
02.07.2014 18:33
Gümbet muhtarı görevden alındı
Gümbet  muhtarı Mehmet Feridun Özsert YSK tarafından görevden alındı.

30 Mart Yerel Seçimleri sonucu muhtarlığa seçilen Hüseyin Özgül’ün, muhtar seçilebilmek için gerekli olan, seçime girdiği yerde 6 aylık ikamet etme şartına uygun olmadığı gerekçesi ile İlçe, İl Seçim Kurullarından sonra Yüksek Seçim Kuruluna itiraz edilmişti. İtirazın kabul edilmesi ile seçim 1 Haziran’da yeniden yapılmıştı. Yenilenen seçimlerde de Mehmet Feridun Özsert muhtarlığa seçilmiş ve mazbatasını alarak göreve başlamıştı. Ancak muhtarlık seçimlerinde aday olan Ali Haydar Mansuroğlu Bodrum İlçe ve Muğla İl Seçim Kuruluna, seçimi kazanan Mehmet Feridun Özsert’in 1999 yılında Gümrük Kaçakçılığı nedeni ile yargılandığı ve ceza aldığı gerekçesi ile muhtar seçilemeyeceği yönünde yaptığı itirazlar kabul edilmeyince Yüksek Seçim Kuruluna itirazda bulundu.

YSK tarafından yapılan inceleme sonucu Mehmet Feridun Özsert’in 1999 yılında Gümrük Kaçakçılığı ile ilgili davadan hüküm giydiği ve bu nedenle muhtarlık görevinden alındığı bildirildi.

YSK tarafından Mehmet Feridun Özsert’in görevden alındığı telefon ile kendisine bildirildi. Alınan bilgilere göre; Muhtarlık seçiminin tekrar edilmeyeceği ve Ali Haydar Mansuroğlu’nun muhtarlık görevine atanması bekleniyor.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com