27 Şubat 2021 Cumartesi

İŞLETTİĞİ PANSİYONA "ÇÖKÜP", SAHİBİNİ DARP ETTİLER!

BHM
06.06.2020 10:36
İŞLETTİĞİ PANSİYONA
İşlettiği pansiyonda geçen Ocak- Mayıs aylarında odasını kiraya verdiği şahsın kendisini darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldıran Hülya Aşar, şahsın kaldığı apart odasını tahliye ettiremediğini ve şahıs yüzünden pansiyonuna giremediğini dile getirerek yetkililerden yardım istiyor.

Geçen Aralık ayında Kumbahçe Mahallesi’nde Rasathane Sokak’ta 6 odalı bir pansiyon kiralayan Hülya Aşar ve Zafer Aşar çifti, Ocak ayında odanın bir tanesini İ.M. adlı bir şahsa kiraladı. İ.M. geçen 19 Mayıs’ta odayı boşalttı ve şahsın pansiyondan çıkışı yapıldı. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle 3-4 gün pansiyona gelemeyen Hülya Aşar, yasak bittikten sonra geldiğinde İ.M. ve arkadaşlarını odada gördü. Hülya Aşar, neden geri geldiklerini sorduğunda iddiaya göre içerideki şahısların saldırısına uğradı. Karakola gidip uzaklaştırma kararı aldıran Aşar, İ.M. adlı şahsın pansiyonunu terk etmediğini ve her gittiğinde kendisine saldırdığını söyledi. 

Bodrum Kaymakamlığı'na da başvuran Aşar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ocak ayında İ.M. adlı şahsa yerimi 4 aylığına kiraladım. Mayıs’ın 19’unda çıktı ve çıkışını yaptık. Anahtarı teslim etti. Sonra sokağa çıkma yasağı nedeniyle pansiyona gidemedim. 3-4 gün sonra gittiğimde şahıs 4-5 kişiyle birlikte içerideydi. Neden orada olduklarını sorduğumda bana saldırıya geçtiler. Karakola gitmek zorunda kaldım. Karakol, savcılık, adliye, kaymakamlık derken 20 gündür git-geller oluyor. Yerinde tespit yapıldı ve dün adliyeden, Aile Mahkemesi’nden gelen bir kararla da şahsın acil olarak oradan uzaklaştırılmasına karar verildi ama müdahale edilemiyor. Ben pansiyonuma gidemiyorum, çok büyük zarardayım. Pansiyonuma girdiğim an şişe, bıçak gibi cisimler fırlatılıyor. ‘Buraya giremezsin, ben istediğim yere çökerim’ gibi şeyler. Zaten elimde darp edildiğime dair raporlarım var. Benim hayatım tehlikede. Adalete güveniyorum ama sonuç ne olur onu da bilmiyorum.”

“ÖLMEM Mİ BEKLENİYOR?”

Şahsın pansiyondan uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen mahkeme kararının uygulanmadığını iddia eden Aşar, gözyaşları arasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben ne yapayım, nereye gideyim. Vatandaş olarak soruyorum, ölmem mi bekleniyor? Öleyim mi, öldüreyim mi? Bilemiyorum. Yalvarıyorum artık. Eşim emekli astsubay. Beni eşim dahi koruyamıyor. Darp raporlarım var. Yine işlem aynı. Elimde kesinlikle uzaklaştırılmasına dair karar var ama uygulamıyorlar. Hayatım bitti, ticaretim bitti benim.”

FUHUŞ İDDİASIYLA TÜM ESNAF İMZA TOPLADI

Odada fuhuş yapıldığını da öne süren Aşar, sözlerine şöyle devam etti:

“Bütün esnaf fuhuş yapıldığına dair imza topladı. Gece ben bildirim için kapıya gittiğimde kapıyı 5-6 kişi açıyor. Ben baş edemiyorum onlarla. Hiçbir şekilde kimliklerini alıp bildirim yapamıyoruz. Evimin kapısı açılıp giriliyor, müdahale edemiyorum. Ben kendi otelime giremiyorum. Üst katta oturuyorum, giremiyorum.”

Öte yandan bölge esnafı bahse konu odada fuhuş yapıldığını iddia ederek İ.M. ve yanındaki bir şahısn uzaklaştırılması talebiyle imza topladı. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com