17 Ocak 2021 Pazar

KAÇACAKLARI TEKNEYİ PARÇALAR HALİNDE GETİRDİLER

BHM
27.08.2019 11:40
KAÇACAKLARI TEKNEYİ PARÇALAR HALİNDE GETİRDİLER
Datça ve Bodrum'dan yasa dışı yollarla kaçış hazırlığında olan değişik ülkelere ait 87 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.
Datça'da gece saatlerinde bölgede devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik Mobil Radar timi, Gavur deresi bölgesinde karada bir grup düzensiz göçmen tespit etti. Ekiplerin karada yaptığı incelemede 16 düzensiz göçmen ve göçmen kaçakçısı olarak değerlendirilen bir Suriye ve bir Türk yakalandı.
 
Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bölgede yapılan aramada, düzensiz göçmenlerin kaçışında kullanılacağı değerlendirilen tekne parçaları bulundu. Olayda kullanılan 35 VF 357 plakalı araca da el konuldu. Parçalar halinde sahile getirildiği değerlendirilen tekne parçaları ile birlikte yakalanan iki göçmen kaçakçısı Datça İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi.
 
Yine Datça Emecik Mahallesi güneyinde lastik bot ile ülkeyi terk etme nazırlığında olan 34, Bodrum Karadada açıklarında 37 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.
 
Muğla'da bir gece içinde yakalanan 87 düzensiz göçmen işlemlerinin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilecekler.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com