28 Ekim 2020 Çarşamba

KLASİK OTOMOBİLLER BATI ANADOLU RALLİSİ'NDE BULUŞTU

BHM
29.06.2019 18:25
KLASİK OTOMOBİLLER BATI ANADOLU RALLİSİ'NDE BULUŞTU
Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği MESA 50. Yıl Batı Anadolu Rallisi, 70 klasik otomobilin katılımıyla başladı.
MESA Holding ana sponsorluğunda, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Otel'den start alan ralliye, 1958-1988 yılları arasında üretilen 70 klasik otomobil katıldı. İçlerinde milyon dolarlık klasik araçların ve ender görülen modellerin de bulunduğu araçlar, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. Araçları gören turistler fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.
 
Klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiren "Batı Anadolu Rallisi" bugün Bodrum'un Yalıçiftlik koyunda yer alan Hapimag Sea Garden Resort'dan start aldı. 70 klasik otomobilin katıldığı yarışın ilk gün finali Bodrum Demirbükü Sahili'nde verildi. 300 kilometrelik bir parkurda gerçekleştirilecek ve iki gün boyunca sürecek ralli, 30 Haziran tarihinde gala gecesi ve ödül töreni ile sona erecek.
 
Klasik otomobil kulübü Başkanı Durgut Berberoğlu, 70 adet klasik otomobilin yarışlara katıldığını ifade ederek "bugün sabah başladı yarışlarımız, öğlene kadar devam edecek 70 kilometrelik bir yolumuz var. Toplam 70 otomobil 2 gün boyunca keyifli bir yarış yapacak. Bu otomobiller değerli araçlar. Kış boyunca kapalı garajlarda bekliyor ve daha sonra ilkbaharın gelmesiyle garajlardan çıkıyor" şeklinde konuştu.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com