07 Mayıs 2021 Cuma

KOCASI TARAFINDAN DARP EDİLEN KADIN BODRUM'DA YAŞAMINI YİTİRDİ!

BHM
21.08.2020 15:46
KOCASI TARAFINDAN DARP EDİLEN KADIN BODRUM'DA YAŞAMINI YİTİRDİ!
İzmirde yaşayan 56 yaşındaki Süreyya Arlıcan Çiçek, eşi Şehmus Çiçek tarafından darp edildi. Aldığı darbeler nedeniyle önce İzmir’de bir hastaneye kaldırılan Arlıcan, yoğum bakımda yer olmadığı için Bodrum Acıbadem Hastanesi'ne nakledildi ancak yaklaşık 10 gün süren hayat mücadelesini kaybederek yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşamını sürdüren 56 yaşındaki Süreyya Arlıcan Çiçek, eşi Şehmus Çiçek ile yaşadığı tartışmanın ardından feci şekilde darp edildi. Ağır şekilde yaralanan ve hastaneye kaldırılan kadın, İzmir'deki hastanelerin yoğun bakım ünitelerinin dolu olması nedeniyle, Bodrum'da yaşayan oğlu tarafından Acıbadem Bodrum Hastanesi'ne nakledildi. 

Tedavisi burada devam eden Süreyya Arlıcan Çiçek, doktorların yaptıkları tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yoğun bakımdaki yaşam savaşını kaybetti. 

Arlıcan’ın cenazesi ailesi tarafından memleketi Ankara’ya getirildi. Yenimahale ilçesinde bulunan Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninde, Arlıcan akrabaları, yakınları, dostları ve Bel Sen sendikasından mücadele arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Süreyya Arlıcan'ın cenaze töreninde konuşan kuzeni Erhan Yılmaz ise "Kendisi mücadelesini sendikalarda, devrimci dayanışmada, kadın platformlarında sürdürüyordu. Mücadele yaşamının bir parçasıydı. Emine Bulut'un, Özgecan'ın ve daha birçok kadının sesi olmak için çalışıyordu. Bugün sendikası Tüm Bel Sen'in de dediği gibi 'Yasta değil isyandayız" dedi.

Süreyya Arlıcan'ın mücadele arkadaşlarından KESK’e bağlı Tüm Bel Sen MYK üyesi Satı Burunucu da, "Üç çocuğuyla yaşam, sendikal haklar, demokratik haklar mücadelesi veren, kadın mücadelesinden hiç vazgeçmeyen bir arkadaşımızdı. Bundan 4-5 yıl kadar önce evlendiği adam tarafından öldürüldü. İstanbul Sözleşmesi'nin tartışmaya açıldığı şu günlerde bir kere daha canımız yandı. İstanbul Sözleşmesi uygulansaydı belki Süreyya da yaşıyor olacaktı. Hepimiz çok üzgünüz" dedi.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com