04 Aralık 2023 Pazartesi

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BLD. BODRUM’A, İKİNCİ EL ÇIKMA BORDÜR VE KALDIRIM TAŞI DÖŞEDİ

BHM
06.05.2022 19:36
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BLD. BODRUM’A, İKİNCİ EL ÇIKMA BORDÜR VE KALDIRIM TAŞI DÖŞEDİ
Bodrum’un gözde tatil merkezlerinden Turguteris ve Gümüşlük’te, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesinin koordinasyonuyla yapılan alt yapı ve asfalt çalışmalarının bir türlü tamamlanmaması, vatandaşları isyan ettirdi. Son olarak Muğla Büyükşehir Belediyesinin Turgutreis’in ana meydanına ikinci el çıkma bordür ve kaldırım taşı döşemesi, vatandaşa bu kadar da olmaz dedirtti.

Turgutris ve Gümüşlük’te, Muğla Büyükşehir Belediyesinin üstlenmesi gereken ana arterlerdeki çalışmalarda sonuca gidilmeyince, Bodrum Belediyesi de mecburen vatandaşın mağdur olmaması için çalışmaları tamamlamaya çalışıyor. 

Osman Gürün başkanlığındaki Muğla Büyükşehir Belediyesinin Turgutreis’in ana meydanına ikinci el çıkma bordür ve kaldırım taşı döşemesi ise bu kadar da olmaz dedirten görüntüler oluşturuyor.

“SAYIN OSMAN GÜRÜN. TURGUTREİS’E, BODRUM’A BUNU MU YAKIŞTIRIYORSUNUZ?

Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü Bodrum’da özellikle Turgutreis yollarının ve meydanının ikinci el, birbiriyle uyum sağlamayan bordür ve kaldırım taşları ile döşendiğini gören vatandaşlar, “Bu mudur meydanın, yolun bitmiş hali? Toz toprak çamur içinde kaç yıldır sabrediyoruz çalışmalar tamamlansın diye. Sonuç; Bodrum’a hiç yakışmayan yamalı bir meydan, kırık dökük taşlarla döşenmiş bir yol. Turgutreis’e, Bodrum’a bunu mu yakıştırıyorsunuz?diyerek sitem etti.

“BODRUM’A HAK ETTİĞİ HİZMETİ VERİN!”

Bir türlü bitirilmeyen alt yapı çalışmalarından ötürü delik deşik olan Bodrum yolları nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü hedef alan vatandaşlar ayrıca, “Bodrum, Muğla’nın ve Türkiye’nin turizm, tarih ve kültürel açıdan dünyaya açılan en popüler ilçesi. Dünyada marka değeri olan önemli turizm kentimiz Bodrum’a hak ettiği hizmeti vermemenizi nasıl açıklayacaksınız, çok merak ediyoruz.” dediler.

TURGUTREİS’İN İÇLER ACISI HALİNE TEPKİLER BÜYÜYOR

Bodrum ilçesinin hem alan bakımından hem de yoğun yerleşik nüfus bakımından en büyük mahallelerinden biri olan, bir zamanlar belde belediyesi statüsündeki Turgutreis’in içler acısı haline tepkiler her geçen gün artıyor.

MUĞLA’DAN ÇIKMASI GEREKEN BÜTÇE, BODRUM’DAN ÇIKIYOR!

Söz konusu bölgelerde süren çalışmalarda, Muğla Büyükşehir Belediyesinin bütçesinden çıkması gereken para, işleri üstlenmeyen Muğla BŞB yüzünden Bodrum Belediyesinin bütçesinden harcanıyor.

SİYASET ENGELİ!

Kısıtlı imkanlar ile hizmet vermeye çalışan Bodrum Belediyesi, bir türlü düzeltilemeyen yollar ile ilgili tüm eleştirileri göğüslemek zorunda kalsa da, özellikle siyasi nedenlerden ötürü konuyla ilgili Bodrum Belediyesinden hiçbir açıklama yapılmıyor.

Dolayısıyla bu konuda halkı aydınlatmak görevi, basın olarak bizlere düşüyor.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com