02 Temmuz 2020 Perşembe

MÜLKÜNE SİLAH ZORUYLA EL KOYMAYA ÇALIŞTILAR!

BHM
15.06.2020 14:16
65 Okuma
MÜLKÜNE SİLAH ZORUYLA EL KOYMAYA ÇALIŞTILAR!
Bodrum’da kuru yemiş dükkanı sahibi bir esnafın evine ve iş yerine silah zoruyla el koymaya çalışan 3 şahıs, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İddiaya göre ilçede bir kuruyemiş işletmesi bulunan bir vatandaş, son günlerde kendisiyle samimiyet kuran 3 şahsın “bir yerlerde oturup bir şeyler içelim” ısrarına dayanamayarak şahısları Bitez Mahallesi’ndeki evine davet etti. 

Esnafın evinde oturup alkol alan 3 kişi, ilerleyen saatlerde niyetlerini belli ederek esnafı silahla tehdit etmeye başladı. Şahıslardan biri, yanında getirdiği silahı çıkardı. Silahın şarjöründen bir fişek çıkarıp silahla birlikte masaya koyan şahıs, esnafın evi ve dükkanının artık kendisinin olduğunu söyledi. Şahıslar, daha sonra evin ve işyerinin anahtarlarını aldı. 

Gecenin sonunda esnafın ihbarı üzerine Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. Ekipler, 3 şahsı suç aleti silah ve fişeklerle birlikte esnafın evinde ve şahısların kendi yaşadıkları ikametlerde gözaltına aldı. 

Emniyetteki sorgularının ardından Asayiş Büro Amirliği ekiplerince adliyeye sevk edilen 3 şahıs, nitelikli yağma suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

esnaf yağma silah zoru
©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com