13 Temmuz 2020 Pazartesi

ÖLÜME TERK EDİLMİŞLER!

BHM
16.11.2019 00:05
34 Okuma
ÖLÜME TERK EDİLMİŞLER!
Bodrum Yalıkavak’ta bir hayvanseverin sosyal medya üzerinden yaptığı yardım çağrısı üzerine harekete geçen Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Çevik, Yalıkavak Sokak Hayvanları gönüllü ekibi ve belediye ekipleri, ihmalkarlıkla göz göre göre ölüme terk edilen köpekleri kurtarmak için seferber oldu.

Yalıkavak‘ın tarihi Sandima Köyü‘nde yaşayan ve sahipli olduğu iddia edilen 7 köpeğin içler acısı hali hayvan hakkı savunucularını harekete geçirdi. Köpekleri alıp tedavi ettirmek için bölgeye giden Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Çevik, Yalıkavak Sokak Hayvanları gönüllü ekibi ve belediye ekipleri uzun saatler boyunca bölgede köpekleri aradı.

Köpeklerden sadece birini bulan ekipler, köpeği hemen veteriner kliniğine yatırdı. Köpeğin tedavisine başlanırken, ekipler diğer köpekleri bulmak için ertesi gün tekrar bölgeye gitti.

Köpeklerin sahibi olduğu iddia edilen çift, köpeklerin yerini bilmediklerini söylese de ekiplerin ısrarı sonucu köpeğin yeri öğrenildi. Köydeki metruk bir binanın temelindeki beton zemine atılmış halde, çaresizce ölümü beklerken bulunana köpek hemen özel bir veteriner kliniğine kaldırıldı. Ancak tedavi için çok geç kalınması sebebiyle zavallı köpek yaşam mücadelesini kaybetti.

Köpeklerin diğer 4 kardeşini de hemen bölgeden alarak tedavi ettirmek üzere veteriner kliniğine götüren ekip bulunamayan diğer köpeği arıyor.

Yaşama tutunması amacıyla adı Ümit koyulan ancak yaşamını kaybeden Ümit köpeğin kardeşinin de aynı sonu yaşamaması için ekipler, köydeki son köpeği de en kısa sürede bulup tedavisine başlanması için aramaya devam ediyorlar.

Gönüllülerin mücadelesi ile şu an tedavi altında olan 5 köpeğin bundan sonraki yaşamlarını sevgi dolu bir ortamda geçirebilmeleri için hepsinin ömürlük yuvaları aranacak.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com