31 Temmuz 2021 Cumartesi

ORTAKENT'TE 1 MİLYON METREKARELİK ALANIN SATIŞI İÇİN EYLEM!

BHM
12.09.2020 16:44
ORTAKENT'TE 1 MİLYON METREKARELİK ALANIN SATIŞI İÇİN EYLEM!
Bodrum’un Ortakent Mahallesinde Özelleştirme İdaresi tarafından imara açılıp satışa çıkarılan 1 milyon metrekarelik alan için CHP eylem hazırlığı yapıyor.

Ortakent (Müsgebi) Mahallesi'nde yaklaşık 1 milyon metrekarelik hazine arazisi ile ilgili Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan imar planının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmasının yankıları sürüyor. 

Bu kararla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı öncülüğünde bir eylem yapılacak. Pazar günü saat 17.00’da yapılacak eylemle ilgili Bodrum İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ortakent’te imara açılmak istenen 1.105.000 m2 lik alan hepimizindir. Bu rant ve talan düzenine karşı durmak için, 13.09.2020 tarihinde pazar günü saat 17.00 da hep birlikte Ortakent- Kabakum sahilinde buluşalım” ifadeleri kullanıldı.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ise konuyu yargıya taşıyacaklarını belirterek “Bodrum’da yaşayanlara rağmen,  Bodrum yüzölçümü ile nüfusu arasındaki dengesizliğin giderek arttığı, yaz nüfusunun getirdiği trafik yoğunluğu ve hava kirliliğinin gibi yeni olumsuzluklarla sıkıntı yaşandığı bir turizm beldesi olan Bodrum, bu tip yeni yapılaşmaları kaldıracak noktayı çoktan geçmiştir.  Yerel planlamaların Merkezi hükümetçe yapılması yanlış sonuçlar doğurmaktadır, bunun örneklerini yarımadanın bazı uygulamalarında görüyoruz. Bu nedenle 13 Eylül Pazar günü Ortakent Kabakum’da bir basın açıklaması ile başlayacak  ve yasal yollarla devam edecek bir karşı duruş mücadelesi başlatıyoruz. Gerekçelerimiz ortadadır ve Bodrum’da yaşayan, söyleyecek sözü olan herkesi bu mücadelede yanımızda görmekten güç alacağız.Bundan sonra herkesi Bodrum’a ve  Ortakent’e  sahip çıkmaya çağırıyorum. Çevreye doğaya sahip çıkmak için  bütün Bodrum halkını duyarlı olmaya çağırıyorum. Pazar günü Kabakum’da buluşalım” diye konuştu.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com