27 Şubat 2021 Cumartesi

ÖZDEMİR CİNAYETİ DAVASINDA İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ

BHM
03.01.2019 11:23
ÖZDEMİR CİNAYETİ DAVASINDA İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ
Bodrum'da işadamı Ali Özdemir'in, ortağı M.Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması dün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde başladı. Duruşma gerçekleşen ilk celsenin ardından bugün de devam edecek.
Bodrum'da büyük ses getiren cinayet 6 Ocak 2018'de yaşanmıştı. Bodrumlu İşadamı M.Ö., eşi T.S ile ilişkisi olduğundan şüphelendiği ortağı Ali Özdemir’i öldürmüş, cesedini de kayınpederi A.S. ile birlikte ormanlık alana atmıştı. M.Ö. olaydan yaklaşık bir hafta sonra savcılığa giderek teslim olmuş ve olayı itiraf etmişti. 
 
İtirafın ardından M.Ö.’yle birlikte eski eşi T.S., kayınpederi A.S., kayınvalidesi F.S., baldızı K.S., gözaltına alınmış, mahkemeye çıkarılan zanlılardan cinayeti işlediğini itiraf eden M.Ö. ile cesedin ormanlık alana atılmasına yardım ettiği iddia edilen eski kayınpederi A.S. tutuklanmıştı. 
 
Muğla’da cezaevinde bulunan M.Ö. ile eski kayınpederi A.S.'nin sabah saatlerinde Bodrum Adliyesi’ne getirilmesiyle dava Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün sabah başladı. 
 
Davaya sanıklar M.Ö., A.S., K.S., F.S., İ.A. ile avukatları, Ali Özdemir'in yakınları ve avukatları ile basın mensupları katıldı. 
 
Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada ilk olarak cinayet şüphelisi M.Ö.'ye savcılık ve emniyetteki ifadeleri soruldu. İfadeleri kabul eden M.Ö. o gün yaşananları mahkeme heyeti huzurunda tekrar anlattı. M.Ö. savcılık ve emniyetteki ifadelerini genel olarak doğrularken sadece bir noktada yanlış ifade verdiğini belirterek, "Ben yılbaşından önce T.S.'nin telefonunda sadece Ali'ye gönderdiği resimleri gördüm. Herhangi bir mesajlaşma görmedim. 05.01.2018 tarihinde ben tost yaptırmaya giderken Ali'nin bizim evimize girdiğini ve T. ile birlikte üst kata çıktıklarını gördüm. Ancak herhangi bir şekilde Ali'nin T.'nin karşısında durup pantolonunu indirdiğini görmedim. Böyle bir olay olmadı. Ben bu olayı ilk ifademde abarttım" dedi. 
 
M.Ö. ayrıca cinayet aleti silahla ilgili soruya ise ,"Olaydan sonra silahı almadım ve denize atmadım. Benim sürprizden kastım Ali ve T. ile konuşup boşanmak istediğimi söylemekti" dedi. 
 
M.Ö.'nün ifadesinin ardından eski kayınpederi A.S.'nin ifadesine geçildi. Emniyet ve Savcılık ifadelerini doğrulayan A.S., yaşananları mahkeme huzurunda tekrar anlattı. A.S., cinayet aletini kendisinin aldığı yönünde ifade veren M.Ö.'nün ifadelerini kabul etmeyerek şunları söyledi; 
 
"Ben silahı hiç görmedim. Ayrıca olaydan sonra da silahı ben almadım. M.Ö.'nün bu yöndeki beyanını kabul etmiyorum. Ben M.Ö. ile inşaatta görüşürken M.Ö.'nün T.S. ve Ali'yi daha öncesinden takip etmediğini anlayamadım. Ben eve gidip duş aldıktan sonra kesinlikle eşime üzerimde bulunan mont, pantolan ve diğer kıyafetleri vererek yıkamasını söylemedim. İkinci kez eve geldiğimde ben evde M.Ö.'nün temizlik yaptığını görmedim" dedi. 
 
Mahkeme başkanının A.S.'ye son bir şey söyleyip söylemeyeceğini sorması üzerine A.S., "Ben Ali Özdemir'in ailesinden özür diliyorum. Başsağlığı diliyorum. Böyle olmasaydı çok iyiydi ama oldu" dedi. 
 
Sanık A.S.'nin ardından M.Ö.'nün eski baldızı sanık K.S.'nin ifadesine geçildi. K.S.'de daha önce verdiği ifadeleri doğrulayarak yaşananları mahkeme huzurunda tekrar anlattı. K.S.'nin ifadesinin ardından M.Ö.'nün eski kayınvalidesi sanık F.S.'nin ifadesine geçildi. F.S. tansiyon hastası olması nedeniyle ilk verdiği ifadelerde bazı ifadelerin yanlış olabileceğini belirtti. Yaşananları ve bildiklerini mahkeme huzurunda tekrar anlatan F.S. ifadesinin sonunda, "Ben 11 aydır kahve işletiyorum kadın başıma. Adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bizler kendi halinde yaşayan insanlardık" dedi. 
 
F.S.'nin ardından M.Ö. ve T.S.'nin ortak arkadaşları olan sanık İ.A.'nın ifadesine geçildi. İ.A.'da daha önceki ifadelerini kabul ettiğini belirterek yaşananları ve bildiklerini mahkeme huzurunda tekrar anlattı. 
 
İşadamı Ali Özdemir'in yakınlarından müşteki Ş.Ö. ise, olayın bir namus cinayeti olmadığını belirterek, "Ben olayı görmedim. Olayın maddi sebepleri olduğunu düşünüyorum. Şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum" dedi. 
 
Davanın dün görülen duruşmasının ardından M.Ö. ve A.S.'nin tutukluluk hallerinin devamına, duruşmaya bugün devam edilmesine karar verildi. 
 
Öte yandan M.Ö.'yü yönlendirdiği iddia edilen J.D. hakkında da yeniden zorla getirme emri çıkarıldı.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com