07 Mayıs 2021 Cuma

RALLİ HEYECANINA SİLAH KARIŞTI, TOSFED AÇIKLAMA YAPTI..

BHM
12.04.2021 15:53
RALLİ HEYECANINA SİLAH KARIŞTI, TOSFED AÇIKLAMA YAPTI..
Mafya dizilerindeki rollerinden de tanıdığımız oyuncu Mustafa Üstündağ’ın Bodrum Rallisi'nde karıştığı ve 1 kişinin yaralandığı kavgada, oyuncunun da aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Bodrum'da haftasonu gerçekleştirilen rallide kardeşi de yarışan oyuncu Mustafa Üstündağ, organizasyonun ödül töreni sonrası organizasyon yetkilileri ile tartışmaya başladı. Ünlü oyuncunun kardeşinin kullandığı aracın yarışta kaza yaptığı öğrenildi. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası Üstündağ ve beraberindekiler, organizasyon sorumlularına saldırdılar. Arbede sırasında 1’i bacağından silahla olmak üzere 3 kişi yaralandı. Üstündağ ve beraberindekiler, geldikleri araca binerek olay yerinden uzaklaştı. 

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar tedavi edilirken ünlü oyuncunun da aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı. 

Öte yandan Mustafa Üstündağ ile beraberindeki 4 kişinin adliyedeki işlemleri sürerken Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), yaşanan olayla ilgili bir açıklama yayınladı. TOSFED olaya ilişkin yasal sürecin başladığını duyurarak, olayın ardından gerekli müdahaleleri yapan kamu görevlilerine teşekkür etti.

TOSFED'den yapılan açıklamada, "Federasyonumuza bağlı tescilli organizatör kulüplerimizden Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından 10-11 Nisan tarihlerinde Bodrum-Muğla arasında düzenlenen Bodrum Rallisi'nin (Rally Bodrum) ödül töreninin tamamlanmasının ardından birkaç kişiden oluşan bir grup, 'yoldan çıkan bir ekibin üyelerine müdahale edilmediğine' dair asılsız bir ihmal iddiası üzerine ralli merkezine gelerek organizasyon görevlilerine önce sözlü, sonra da fiili olarak saldırmış, kulüp yöneticilerimiz ile bir güvenlik görevlisini darp etmiş ve kendi grupları içinde yer alan bir kişiyi silahla yaralamıştır" ifadeleri kullanıldı.

"Emniyet güçlerimiz yaşanan bu üzücü olaya hemen müdahale etmiş ve akabinde yasal süreç başlatılmıştır" denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak yaralanan kulüp yöneticilerimiz ve güvenlik görevlisine geçmiş olsun dileklerimizi iletir; yasal sürece müdahil olup, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildirir ve olayla ilgili olarak destek ve ilgilerini esirgemeyen başta Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı olmak üzere Bodrum Kaymakamımız Sayın Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras ve tüm mülki erkan yöneticilerimiz ile ilk andan itibaren gerekli müdahaleyi yapan tüm emniyet kuvveti mensuplarımız ve sağlık personelimize şükranlarımızı sunarız. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com