05 Mart 2021 Cuma

ŞAFAK KAYA'NIN KATİLİ VE KATİLİN ENİŞTESİ TUTUKLANDI!

BHM
30.12.2019 13:43
ŞAFAK KAYA'NIN KATİLİ VE KATİLİN ENİŞTESİ TUTUKLANDI!
Yalıkavak’ta geçen hafta işlenen Şafak Kaya cinayetinin zanlıları M.K. ve eniştesi M.A.Y. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aralarında arazi anlaşmazlığı ve geçmişte yaşanan bir başka cinayet nedeniyle husumet bulunan M.K. ve eniştesi M.A.Y., önceki gün zeytin toplamak için zeytinlikte olduğunu bildikleri Şafak Kaya'nın yanına gitmişler, burada başlayan tartışma üzerine eşi ve 4 yaşındaki çocuğunu alarak uzaklaşmak isteyen Şafak Kaya'ya arkasından ateş eden 25 yaşındaki M.K.'nın silahından çıkan kurşunlar genç adamın olay yerinde can vermesine neden olmuştu. Olay sonrası Acıbadem Bodrum Hastanesi'ne kaldırılan Kaya, burada yapılan girişimlere rağmen hayata döndürülememiş ve çalıştığı Bodrum Belediyesi önünde Cumartesi günü düzenlenen törenin ardından Yalıkavak'ta toprağa verilmişti.

Savcının planlayarak öldürme, kasten öldürme ve suçluyu kayırma suçlamalarıyla tutuklanmaları isteminde bulunduğu zanlılar, mahkemedeki ifadelerinde öldürülen Şafak Kaya ile aralarında bir husumet bulunmadığını ve cinayetin planlı olmadığını iddia ettiler. Zanlıların cinayetin ardından kaçarak saklandıkları evin sahibi M.A. ise şahısların 2 gün önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle geçmiş olsuna geldiklerini sandığını, her ikisinin de son derece soğukkanlı olduğunu, hallerinin bir cinayete karışmış insanlara hiç benzemediğini söyledi.

Akşam saatlerinde kararını veren Bodrum Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi cinayeti işleyen M.K. ile eniştesi M.A.Y.’nin tutuklanmasına, zanlıları evinde saklayan M.A.’nın ise Adli Kontrol Hükümleri uygulanarak Tutuksuz yargılanmak üzerine serbet bırakılmasına karar verdi. Tutuklanan iki zanlı cezaevine yollandı.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com