18 Ocak 2021 Pazartesi

SICAK, DAHA DA SICAK OLACAK!

BHM
28.08.2020 11:03
SICAK, DAHA DA SICAK OLACAK!
Meteoroloji’den yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkacağı bildirildi. 4 Eylül'e kadar sıcaklıkların Muğla ve Antalya'da 36 ila 41 derece arasında olması bekleniyor.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezince yapılan açıklamaya göre, bölge sıcak havanın etkisinde olacak. Bu doğrultuda hava sıcaklıklarının bugünden itibaren 4 Eylül Cuma gününe kadar hissedilir derecede artacağı, bölge genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Bölgede hafta boyunca yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, hava sıcaklıklarının Burdur ve Isparta'da 34 ila 38 derece, Muğla ve Antalya'da ise 36 ila 41 derece arasında olması bekleniyor. Açıklamada, yüksek sıcaklık ve düşük nemden dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi’nden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 28.08.2020 Cuma günü batı kesimlerde, hafta sonu ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak, Karadeniz’e kıyı illerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri dışında genellikle yağış beklenmiyor.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com