20 Nisan 2021 Salı

TOKAT: "ADLİ MAKAMLAR GEREĞİNİ YAPACAKTIR."

BHM
26.02.2021 09:15
TOKAT:
Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Milas Belediyesi’nde görev yapan bazı personellere yönelik cumhuriyet savcılığınca başlatılan soruşturma ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Tokat, personeller hakkında suç duyurusunun kendileri tarafından yapıldığını ifade etti.

Milas Belediyesi Yapı Denetim biriminde çalışan bazı çalışanların usulsüz yapıları görmezden geldikleri ve rüşvet aldıkları iddiası ile Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, basın mensuplarıyla bir araya gelerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Sürecin yaklaşık bir yıl önce başladığını ifade eden Başkan Tokat, “1 yıl kadar önce o zamanki belediye başkan yardımcımıza bir şikayet geliyor. Bu şikayette belediye ile ilgisi olmayan bir kişinin vatandaşların belediyemiz ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğündeki bazı işlerinin çözümlenmesi noktasında para talep ettiği belirtiliyor. Başkan yardımcımız konuyu bana iletti, bende şikayetçi konumdaki şahıs ile görüşmek istediğimi belirttim ve görüştüm. Şikayetçi şahısın anlattığına göre kendi işleriyle ilgili yürütülmesi gereken bölümü var. Bir de kriminal bölümü var. Yürütülecek işlerle ilgili yasal mevzuat neyse o yapılır. Ama kriminal noktasına kayıtsız kalmamız mümkün değildi.

Daha önce de bu şekilde belediyenin, hatta bizim ismimizi kullanarak, para ve menfaat temin etmeye çalışan insanlar vardı. Bunlarla ilgili de gerekli şikayetlerimizi yaptık. Gerekli operasyonlar yapılıp şahıslar yakalamış ve tutuklanmalar olmuştu. Bu vesileyle biz Başkan Yardımcımız ve ilgili şikâyetçi durumdaki şahısla beraber başsavcılığımıza gittik. Oradan bir savcımız görevlendirildi. Biz belediyemizin kurumsal itibarını korumak ve belediyenin ismi kullanılarak, ya da başka kurumların ismi kullanılarak, bunun üzerinden menfaat teminini önlemek amacıyla böyle bir müracaatta bulunduk” dedi.
 

48b226f3-3e0b-4d2a-8b3d-38862a286ef3.jpg

Operasyon ve gözaltılarla ilgili hassas olduklarını dile getiren Başkan Tokat, “Bu konudaki hassasiyetimizin özellikle toplum tarafından bilinmesini istiyoruz. Çünkü fırsat bekleyen bazı çevreler hemen bizim şahsımıza ve belediyenin kurumsal yapısına dönük olarak hemen farklı bir şey içerisine girdiler. Hukukçu kimliğimizle ve bu işlerdeki hassasiyetimiz gereğince ve izlenen süreç göz önüne alındığında belediyemizin kurumsal kimliğini bu şekilde hedef almamak gerektiği kanısındayım. Çünkü bu noktada eğer birileri bizim üstümüzden menfaat temin etmeye başlamışlarsa bu gayrete girmişse bunun önünü kesmek en başta bizim görevimizdir” dedi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com