30 Mayıs 2020 Cumartesi

ÜNLÜ KARİKATÜR SANATÇISI YAŞAMA VEDA ETTİ

BHM
25.04.2020 10:57
34 Okuma
ÜNLÜ KARİKATÜR SANATÇISI YAŞAMA VEDA ETTİ
Limon dergisinin kurucularından Bodrum'da yaşayan ünlü karikatürist Murat Kürüz, tedavi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi'nde dün vefat etti.

TRT 1 ve TGRT'de program yapımcılığı yapan ve Bodrum'un Konacık mahallesine üç yıl önce yerleşen Kürüz iki hafta önce yüksek ateş ile özel bir hastaneye kaldırıldı. Kürüz'ün yapılan testlerinde zatürre olduğu, ancak Covit 19 testinin negatif çıktığı belirtildi. Yaklaşık bir yıldır mide kanseri tedavisi gören Kürüz, dün öğle saatlerinde yaşamını yitirdi.

Gırgır, Fırt, Limon gibi Türkiye'nin en önemli karitür dergilerinin çizerliğini yapan, aynı zamanda Limon dergisinin kurucularından biri olan ünlü karikatürist Murat Kürüz, bir süredir mide ve yemek borusu kanseri nedeniyle tedavisi görüyordu. Kemoterapi sırasında kalp damarına takılan stentin patlaması sonucu durumu kötüleşen 60 yaşındaki 2 çocuk babası Kürüz,  2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un seçim vaatlerini karikatürlerle anlatan bir dergi hazırlamıştı.

Kürüz’ün Cumartesi günü Ortakent Kerem Aydınlar camiinde ikindi namazının ardından Ortakent Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com