03 Mart 2021 Çarşamba

VATANDAŞLAR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

BHM
22.08.2019 09:04
VATANDAŞLAR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Bodrum'da bir grup duyarlı vatandaş, son günlerde Mumcular ve Mazı'da meydana gelen orman yangınlarının failleri ve ihmali bulunanların cezalandırılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.
Dün sabah saatlerinde Bodrum Adliyesi'ne başvuran vatandaşlar, Avukat Ahter Kutadgu ve Nihan Geliş Pabuçcu'nun hazırladığı dilekçeyi Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti. Aralarında tiyatrocu Kerem Kobanbay, Arif Akkaya, Zerrin Ulusman, Zeynep Savacı gibi isimlerin olduğu 11 vatandaşın imzaladığı suç duyurusunda, kasten orman yakma suçunun işlendiğine vurgu yapılarak, 7, 18 ve 19 Ağustos 2019 tarihlerinde Mumcular ve Mazı'da meydana gelen yangınlarda ihmali bulunanların cezalandırılması yönünde soruşturma başlatılması talep edildi. 
 
Suç duyurusunda şüphelilerin; "Soruşturma neticesinde tespit edilecek olan Mumcular ve Mazı mahallerinde eş zamanlı olarak kasten veya taksiren orman yakan şahıslar ile gerekli tedbirlerin alınmaması nedeniyle orman yangınlarının meydana gelmesinde ve/veya kısa sürede yangına müdahale edilmesinde kusuru ve ihmali bulunan resmi veya özel kurum ve şahıslar" olduğu vurgulanarak, gerekli Soruşturmanın yürütülmesi ile şüphelilerin tespiti ve haklarında kamu davası açılmasına karar verilmesi talep edildi. 
 
Suç duyurusu sonrası Adliye çıkışında basın mensuplarına grup adına bir açıklama yapan Avukat Ahter Kutadgu bu konuda, Türkiye'de herhangi bir kurumsal yapıya bağlı olmayan vatandaşların ilk kez bir suç duyurusunda bulunduğunu belirterek Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Savcısı'na da konuya gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com