30 Mayıs 2020 Cumartesi

YALIKAVAK PAZARINDA "ASKIDA MEYVE-SEBZE"

BHM
09.04.2020 10:29
18 Okuma
YALIKAVAK PAZARINDA
Bodrum’da Yalıkavak ilk olmak üzere bazı pazaryerlerinde ve süpermarketlerde “İmkanın varsa bırak, ihtiyacın varsa al” hareketi başladı.

Koronavirüs yalnızca fiziksel sağlığı değil, ülke ekonomisini ve insanların psikolojisini de etkilerken, vatandaşlar toplumsal dayanışmaya örnek davranışlar sergiliyorlar.

Yalıkavak'ta kurulan semt pazarında ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir tezgah açıldı. Tezgaha pazarcılar ve vatandaşlar tarafından meyve- sebze bırakılarak “ihtiyaç sahipleri alabilir” etiketi konuldu. 

Bodrum Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada da bu güzel hareket desteklenerek “Dayanışmaya çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Bodrum pazar yerlerinde tezgah açan pazarcılarımız örnek bir davranışa imza attı. Yalıkavak pazar yerinde pazarcılarımızın ihtiyaç sahibi vatandaşlar için tezgaha bıraktıkları yiyeceklerle öncülük yaptığı "İmkanın varsa bırak, ihtiyacın varsa al" hareketi, ilerleyen günlerde halkımızın da katkısıyla tüm pazar yerlerimizde hayata geçecek” ifadeleri paylaşıldı.

Öte yandan ilçede faaliyet gösteren bazı marketlerin de bu kampanyaya katıldığı öğrenildi. Konacık Mahallesinde faaliyet gösteren bir süpermarketteki dolabın içerisine, marketin ve imkanı olan vatandaşların gıda ürünleri koyduğu, ihtiyacı olanların da buradan aldığı bildirildi. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com