23 Ekim 2020 Cuma

YAYA GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER

BHM
02.10.2019 17:34
YAYA GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER
"Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla Bodrum’da bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

 İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla  tüm il ve ilçelerde düzenlenen "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganlı etkinlik, Bodrum’da da pek çok noktada gerçekleştirildi. 

Yarımada’nın pek çok noktasında polis ve jandarma ekipleri tarafından düzenlenen etkinlikte, sürücülere hem sözlü, hem de broşürle yaya önceliği ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Cevat Şakir Caddesi ile Atatürk Caddesi'nin kesiştiği köşede gerçekleştirilen uygulamaya katıldı. Sürücülere broşür verip bilgilendirmelerde bulunan Kaymakam Yılmaz ve Başkan Aras, yayalara yol veren sürücülere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Cevat Şakir Caddesi üzerindeki etkinliğe katılan öğrenciler de üzerinde “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” yazılı pankartlar taşıdı, polis ekiplerinin denetiminde karşıdan karşıya geçtiler. 

Etkinlikler kapsamında İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu önünde, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin İslamhaneleri Yusuf Büyükkuşoğlu Okulu Önünde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz da Cumhuriyet Ortaokulu önünde düzenlenen etkinliğe katıldı. 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, etkinliğe katılan basın mensuplarına açıklama yaparak şu sözleri dile getirdi:

“İçişleri Bakanlığı tarafından 'yaya öncelikli trafik yılı' uygulaması başlatıldı. Biz de bu kapsamda daha önce de yaptığımız etkinliği yapıyoruz. Yaya geçitlerinde yayalarımızın güvenliği için öncelik hakkının yayaların olduğunu, sürücülerimizin buna dikkat etmesi gerektiğini vurguluyoruz. Buna dikkat çekiyoruz. Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Emniyet, Jandarma, trafikten sorumlu her birimimiz bu konuda duyarlılık oluşturmaya çalışıyor. Alınan tedbirler sonucunda bu yıl trafik kazalarında düşüş oldu. Bunu istatistiki olarak da görüyoruz. Bugün de yaya geçitlerinde etkinlikler yapıyoruz. Bu konuya vatandaşlarımızın dikkatini çekmeye çalışıyoruz.”

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com