23 Eylül 2020 Çarşamba

YERLEŞİM ALANINDA ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

BHM
15.08.2020 13:33
YERLEŞİM ALANINDA ÇIKAN YANGIN KORKUTTU
Bodrum’un Konacık mahallesinde yerleşim yerleri içinde bulunan otluk ve ağaçlık alanda, iddiaya göre sigara izmaritinden dolayı çıkan yangın, çok sayıda ekibin müdahalesiyle 1 saatte söndürüldü.

Çırkan Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi arasındaki seyir terası olarak bilinen ağaçlık ve otluk alan civarındaki bölgede, iddiaya göre yol kenarında alkol alan şahısların attığı sigara izmaritinden dolayı yangın çıktı. Kuru otların bir anda tutuşması ve rüzgârında etkisiyle geniş bir alana yayılan alevlere ilk müdahaleyi mahalle sakinleri yapmaya çalıştı.

Kısa süre içerisinde yangın mahalline sevk edilen Orman ve İtfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken bölgede oturan vatandaşlar olanları korku dolu gözlerle izledi. Belediyeye ait su tankerlerinin takviye edildiği yangın bölgesinde Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri de söndürme ekiplerine destek verdi. 

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz de söndürme çalışmalarına katıldı. Polis, 112 Acil Sağlık ve Zabıta ekipleri yangın esnasında bölgede hazır bekledi. Aydem ekipleri de önlem amacıyla mahallenin elektriğini kesti.

1 saat süren yangında bir hektarlık ağaçlık ve otluk alan zarar gördü. 

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com