25 Haziran 2022 Cumartesi

YUH ARTIK! ÇÖKERTME YANGIN BÖLGESİNDE İNŞAAT MI BAŞLADI!?

BHM
04.09.2021 17:28
Çökertme Koyu'nda yangın sonrasında, yanan alanların tekrardan yeşillendirilmesi beklenirken araziye iş makineleri girmeye başladı.

Bodrum’da günlerce süren, hala zaman zaman tekrar eden yangınlardan en çok etkilenen yerlerden biri yeşillikler içindeki koyuyla meşhur Çökertme olmuştu. Sahil şeridinden başlayan yangın daha sonra Çökertme’nin merkezine sıçramıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da 31 Temmuz'da yaptığı açıklamada, "Anayasa'ya göre yanan alanlar başka amaçla kullanılamaz, tekrar ağaçlandırılır. Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak, yanan her yeri daha fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir." demiş ve yanan alanların tekrardan ağaçlandırılacağının sözünü vermişti.

Yangın sonrasında, yanan alanların tekrardan yeşillendirilmesi beklenirken araziye iş makineleri girmeye başladı. Çalışmayı yapan firmanın ise Ceylan Hafriyat olduğu öğrenildi.

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kaleme alınan bildiride , habere konu olan bölgeye "beyan" doğrultusunda lavanta dikimine müsait hale getirmek maksadı ile iş makinalarının girdiği bilgisi tarafımıza ulaştı. Bodrum Haber Merkezi olarak konunun takipçisi olacak ve bilgi vermeye devam edeceğiz.

 

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com