22 Ocak 2021 Cuma

YUNAN SAHİL GÜVENLİĞİ'NDEN MÜLTECİLERE SERT MÜDAHALE!

BHM
03.03.2020 09:39
YUNAN SAHİL GÜVENLİĞİ'NDEN MÜLTECİLERE SERT MÜDAHALE!
Yunan sahil güvenlik unsurları, Kos’a geçmeye çalışan göçmenlerin botunu batırmaya çalıştı, daha sonra da göçmenlere sopalarla vurdu.

Son günlerde Avrupa'ya geçmek isteyen binlerce göçmen bir yandan kara yoluyla Edirne'de sınır kapılarına dayanırken, diğer yandan da deniz yoluyla Yunanistan’a geçmek üzere sahillere yöneldi. Gün içerisinde Bodrum’dan da karşı adaya geçmek için çok sayıda göçmenin bulunduğu lastik botlar Yunan karasularına girer girmez Yunan sahil güvenlik unsurlarının sert müdahalesiyle karşılaştı.

Yunanlılar, içerisinde göçmenlerin bulunduğu bir lastik botu, önce yanından hızla geçerek batırmaya çalıştı. Yunan botundaki askerler daha sonra botun yanına kadar yaklaşıp, uzun sopalarla göçmenlere vurdu. 

YUNANİSTAN GÜVENLİK GÜÇLERİ, TACİZ ATEŞİ AÇTI 

Göçmenlerin mahsur kaldığı bölgeye gelen AFAD ekiplerinin nehre bot indireceği sırada Yunanistan güvenlik güçleri havaya ateş açtı. Ekipler botu indirecek farklı bir nokta belirlemek için çalışma başlattı.

Bu sırada mahsur kalan göçmenlerden biri, patlamış bir lastik botla Türkiye tarafına geçmeye çalışırken suya düştü. Ekiplerin can simidi attığı İranlı göçmen yüzerek Türkiye tarafına geldi.

Yunan karasularından çıkmak zorunda kalan göçmenleri Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri kurtararak karaya getirdi. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com