09 Ağustos 2020 Pazar

1 SERGİ, 3 ERBİL

BHM
09.08.2018 10:31
607 Okuma
1 SERGİ, 3 ERBİL
Ressam Devrim Erbil ile iki kızının eserlerinden oluşan '3 Erbil 3 Bakış' adlı karma resim sergisi açıldı.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan 3 Erbil 3 Bakış adlı sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Ressam Devrim Erbil’in teknoloji ile sanatı bütünleştirerek, sanatseverleri, sanal gerçeklik gözlüğü ile üç boyutlu bir yolculuğa çıkardığı ‘Sanal Devrim’ projesi de serginin ilk gününde büyük beğeni gördü.

Devrim Erbil ile birlikte kızları Çiğdem Erbil ve Renk Erbil'in eserlerinin yer aldığı serginin açılışına, Bodrum Belediyesi Koordinatörlerinden Hüseyin Çakaloğlu ve Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Kurulu Üyesi Hanifi Yeter, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Yöneticisi Cenap Tezer ve sanatseverler katıldı. 
 
Erbil, bir babanın iki ressam kızı ile birlikte açtığı bir sergide bulunduklarını belirterek, bunun da Türkiye’de bir ilk olabileceğini söyledi. Toplam 115 eserin yer aldığı belirtilen sergide akrilik ve yağlı boya ile yaptığı tabloları olan emekli öğretim görevlisi Çiğdem Erbil ise eserlerinde insan yaşamının iniş çıkışlarını anlatmak istediğini kaydetti.
 
Devrim Erbil’in kızı Çiğdem Erbil, “Hepimiz sanat eğimi aldık. Aldığımız eğitimi de sürdürüyoruz. Bunu da birlikte sanatseverlerle, bizi seven insanlarla paylaşmak bizi çok mutlu ediyor.” dedi.
 
Sergi, 1 Eylül’e kadar gezilebilecek.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com