31 Temmuz 2021 Cumartesi

350 ADET FİDAN VE AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI!

BHM
12.01.2021 11:54
350 ADET FİDAN VE AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI!
Gelecek kuşaklara daha yeşil bir Bodrum bırakmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında ilçenin farklı bölgelerine 350 adet fidan ve ağaç dikimi yapıldı.

İlçe genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına hız veren Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park alanları çevresi ile pek çok bölgede ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyor.

Yarımada genelinde hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler tarafından, boyları 1,5 metre ile 3,5 metre arasında değişen Çam, Benjamin, Akasya, Orkide türlerinde toplam 350 adet fidan ve ağaç toprakla buluşturuldu.

İlk etapta, belediye sorumluluk alanı içindeki pakların çevreleri başta olmak üzere ağaçlandırma çalışmalarına devam edileceğini belirten Başkan Ahmet Aras, "Korumamız gereken bir Bodrum var. Bir taraftan korurken bir taraftan da daha çok yeşil alan yaratmak için çalışıyoruz. En önemli hedeflerimizden birisi; kültürüyle, doğasıyla her karışı çok kıymetli olan Bodrum coğrafyasını, yeşiliyle mavisiyle gelecek kuşaklara en güzel şekilde bırakabilmek." dedi.    

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri aynı zamanda Kırmızı Palmiye Böceği zararlısıyla mücadele kapsamında 7 bin adet palmiye ağacının budamasının yanı sıra çim biçme, çelik alma, üretim, parkların temizlik ve bakımı gibi çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com