26 Haziran 2024 Çarşamba

8.Uluslararası Bodrum Caz Festivali ile Caz Günleri başladı

BHM
02.06.2024 19:37
8.Uluslararası Bodrum Caz Festivali ile Caz Günleri başladı
Uluslararası Bodrum Caz Festivali 4 Haziran ve 13 Haziran’da caz konserlerine ev sahipliği yapacak. Caz severlerin bir araya geleceği keyifli konserlerde birbirinden değerli müzisyenler sahne olacaklar.

Caz Derneği tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenen 8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Caz Enerjisi temasıyla gerçekleştiriliyor.

Festivalin açılış etkinliği Bodrium Otel’de yapıldı. Etkinlikte festivale destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verildi. Festivalin basın sponsorları arasında yer alan Kent Medya Grubu’na da teşekkür plaketi takdim edildi. Festivalde Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci adına teşekkür plaketini alan CHP’li meclis üyesi Asuman Gürsoy, “Burada olmak benim için çok onur verici bir şey. 5 yıl boyunca desteklerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.


Festivalin ilk konserini Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım verdi. 

Festival, 4 Haziran Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Muğla Türküleri Caz Yorumları, Doruk Çebi “Orchestral” Trio feat. Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 5 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Murat Arkan dinletisi ve Eftal Köklü ile Cazın Enerjisi söyleşisi, 6 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Sibel Köse & George Kontrafouris feat. Dimitri Vassilakis konseri ve Bodrum Caz Festivali Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi, 8 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Anma Konseri, 11 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Loek Van Den Berg Quintet konseri, 13 Haziran’da Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Esra Gürçay Quartet ile Önder Focan Trio feat. Güneş Cengiz konseri, 14 Haziran’da Anthaven’da Kerem Görsev Trio ile devam edecek.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com