20 Mart 2023 Pazartesi

Ahmet Aras’a Cengiz İnşaat tepkisi: ‘Ruhsatı veren sizsiniz, unutmadık!’

BHM
15.03.2023 17:56
Ahmet Aras’a Cengiz İnşaat tepkisi: ‘Ruhsatı veren sizsiniz, unutmadık!’
Mahkemenin Cengiz inşaat’ın ruhsat iptali davasında yürütmeyi durdurma kararı vermesiyle sosyal medyada Başkan Aras’a tepki yağdı. 7/24 Bodrum adlı sosyal medya platformu yaptığı paylaşımda, “Başkan Ahmet Aras sanırım süreci unutmuş. Cennet Koyu'ndaki arsa için Mehmet Cengiz'e 6 günde jet hızıyla inşaat ruhsatı veren sizsiniz.” ifadelerinde bulunarak tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde, Muğla 1. Bölge İdare Mahkemesi, turizm cenneti Bodrum Gölköy’deki Cennetkoyu Gökburun Mevkii’nde Mehmet Cengiz'in yapımına başladığı rezidans ve otel inşaatı için Bodrum Belediyesi’nin inşaat yapı ruhsatını iptal etmesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı vermişti. 

"Anasının sütü gibi hakkı, parasını verdi aldı’ diyen yine sizsiniz" 
Bunun üzerine 7/24 Bodrum adlı sosyal medya platformu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı durumdan sorumlu tutarak tepkilerini şu paylaşımıyla gösterdi: 

“Mecliste ‘Mehmet Cengiz'in anasının sütü gibi hakkı, parasını verdi aldı’ diyen yine sizsiniz. Fotoğraflarda görülmesine rağmen ‘orada tarihi eser yok’ diyen de yine sizsiniz. İmardan sorumlu Başkan Yardımcınız ‘ruhsatı vermek zorundaydık’ diyerek basına açıklama yapmıştı. Sonra çevre örgütleri ve Bodrum halkı günlerce yoğun tepki gösterdi. En son devreye Kemal Kılıçdaroğlu girdi ve yaklaşık olarak bir ay sonra zorla ruhsatı iptal ettiniz. İnşaat ruhsatını iptal etme gerekçesi olarak da daha önceki yargı kararlarını gösterdiniz. Kendinizle çeliştiniz çünkü siz ilk başta ruhsatı verirken de o yargı kararları vardı! O ruhsatı, Bodrum halkı bu kadar tepki göstermese iptal etmeyecektiniz çünkü iptal edecek olsanız ruhsatı ilk başta vermezdiniz. Kim bilir Bodrum hakkında daha başka ne kararlar alıyorsunuz, belediyede aldığınız kararların hepsini bilmemiz mümkün değil. İnşaat ruhsatları vb... Mehmet Cengiz, inşaat ruhsatını iptal ettiğiniz için yargıya başvurdu ve yürütmeyi durdurma kararı aldı. Şimdi itiraz yoluna başvurdunuz ve çağrı yaptınız Mehmet Cengiz'e. Yukarıda anlattığımız bu süreci hiç yaşamamışız gibi davranıyorsunuz ama insanlar unutmuş değil yaşananları sayın başkan. Ruhsatı verdiğiniz ve iptal ettiğiniz süreç içerisinde iş makineleri bölgeye girdi ve tahrip ettiler! Videolarla belli. Bu kişinin nereden güç aldığı da belli ama siz buna ortak olmamalıydınız.

Gazeteci Mustafa Gündoğ da bugünkü yazısında "Cennet Koy'daki yapı ruhsatını iptal ederken İmar’dan sorumlu hukukçu Başkan Yardımcınız ile yine hukuk öğrencisi İmar Müdürünüz sanırım konuya pek oralı olmadı, ne de olsa ruhsatı canla başla savundular. Adama demezler mi yapı ruhsatı verirken aklınız neredeydi... Bodrum kamuoyunda yanlış bir algı var, çok kez yazdım tekrar yazayım. Bodrum’da verilen yapı ruhsatlarının birkaçı hariç, tamamı Bodrum Belediyesi tarafından verilmiştir. Ayrıca çok övdüğünüz sponsorunuz Mesa, kendisine ait olmayan yerde güvenlik binası yapmış. Kamuya açık olması gereken alanları halka kapatmıştır." diye yazdı.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com