09 Ağustos 2020 Pazar

AKADEMİA VAKFI KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR

BHM
30.01.2019 11:07
1215 Okuma
AKADEMİA VAKFI KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR
Türkiye'de neolitik dönem denilince alanında uzman ilk isim olarak akla gelen Nezih Başgelen, Fırat ile Dicle Arasında Tarihi Yeniden Yazdıran Neolitik Kazılar: Göbeklitepe adlı konferansı ile 2 Şubat'ta Bodrumlu tarihseverler ile buluşacak.

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, yürütmekte olduğu “Mozole Projesi '' kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf, projeye istinaden Bodrum Belediyesi ile birlikte organizasyonunu sağladığı “Akademia Vakfı Konferansları '' serisine 2017'den bu yana hız kesmeden devam ediyor.

2 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek Göbeklitepe konferansında Bodrumlu tarihseverleri Nezih Başgelen ile bir araya getiriyor.

Bodrum’da “Dibeklihan” Kültür ve Sanat Köyü mucizesini yaratan Cenap Tezer onuruna düzenlenen konferansta, tarihin akışını değiştiren keşif Göbeklitepe ile ilgili elde edilen son bulgular ve bölgedeki diğer Neolitik dönem kazıları ile ilgili bilgiler yer alacak. 

Önce UNESCO'ya alınması, ardından 2019'un Göbeklitepe Yılı ilan edilmesi ile Türkiye'de ve dünyada tüm ilgiyi üzerine çeken Göbeklitepe, elde edilen yeni bulgular ışığında Nezih Başgelen'in anlatımıyla Herodot Kültür Merkezi'nde tarih meraklalıların gündemine taşınacak.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com