26 Haziran 2024 Çarşamba

AKADEMİA VAKFI YAZ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

BHM
28.05.2024 16:05
AKADEMİA VAKFI YAZ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR
Bodrum’un tarihi değerlerini, kültürel mirasını korumayı ve yaşatmayı misyon edinen Akademia Vakfı, 12 ay boyunca değerli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazır.

HABERİN VİDEOSU LİNKTE
Haziran ayı itibariyle etkinliklerine başlayacak olan Akademia Vakfı, yaz için hazırladığı etkinlik programında seminer, söyleşi, sergi, konferans, performanslar ve dinletilere yer vermiş. Alanında uzman seçkin isimlerle Bodrumluları bir araya getirmeyi amaçlayan Vakıf, tarihi binasının eşsiz güzellikteki bahçesini kullanıma açıyor.

Haziran, Temmuz, Ağustos ayları boyunca akşam saatlerinde bahçesinde gerçekleştireceği etkinliklerin yanı sıra; eğitim ve workshop çalışmalarını da gündüz saatlerinde binasında tamamlamayı planlanmış. Etkinliklere ilişkin görüştüğümüz Akademiz Vakfı Müdürü Tuna Altunkaya yaptığı açıklamada;

“Akademia Vakfı kurulduğu 1994 yılından bu yana çok değerli çalışmalara ve projelere imza atmış. Bodrum’a olan katkısı tartışmasız durumda, geçmişte vakfın uykuda kaldığı bir süreç olmak zorunda olmuş.Yeni yönetimle beraber tamamladığımız Halikarnassos Sur Projesi ve Tarihkonferanslarıyla vakfın üzerindeki ölü toprağını attık, şimdi vakfımızın eskisinden de güzel parlama zamanı geldi.

Eski binamızı geri alıp gerekli yenileme süreçlerini tamamladık ve bu harika tarihi binayı hem Bodrumlularla hem de tatilcilerle en nitelikli şekilde paylaşmaya hazır hale getirdik. Kış aylarını eğitim ağırlıklı olacak şekilde planladık. Kışın yapılacak eğitimlerimiz çocuk, genç ve yetişkinler için ayrı ayrı programlandı. Yaz aylarında ise eğitimlerin yanı sıra çok değerli uzmanları getirerek söyleşi ve seminerlerle Bodrumlularla buluşturacağız. Sürprizi kaçmaması için tüm takvimi paylaşmıyorum ama tarihi yaklaştığı ve ilk seminerimizin Prof. Ahmet Arslan olduğunu söyleyebilirim. Ahmet Arslan’la Felsefeye giriş yapıyoruz tadına doyulmaz bir seminer bizleri bekliyor. Bu vesileyle tüm felsefe severleri 5 Haziran’da vakfımıza bekliyoruz.” dedi. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com