13 Temmuz 2024 Cumartesi

Aktur girişi yine savaş alanına döndü!

BHM
03.11.2022 12:59
Aktur girişi yine savaş alanına döndü!
Yine aynı yer, aynı sorun! Bitez Aktur sitesi giriş yolundaki içme suyu ana isale hattında meydana gelen patlamalar pes dedirtti! Rezalet boyutunu da aşan olay, adeta trajikomediye döndü.

Bodrum’un Bitez Mahallesi Atatürk Bulvarı Aktur Sitesi giriş yolunda içme suyu ana isale hattında bugün yine bir patlama meydana geldi. Patlamada yolun asfalt tabakası da tazyikli sudan dolayı zarar gördü. 

Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) tarafından yapılan hatlardan kaynaklı patlamaların bir türlü önü arkasının kesilmemesi vatandaşı yine çileden çıkardı.  Yoldan geçen araçlar, fışkıran tazyikli su ve gölete dönüşen yolda ilerleyemedi. Bölgedeki Bitez Arasta alışveriş merkezi, market vb. İşyerleri de yaşanan faciadan her seferinde olduğu gibi yine payını aldı. 

Ülkemizde ve dünyada kuraklık ile mücadelede su kullanımı konusunda bir yandan farkındalık oluşturulup önlemler alınmaya çalışılırken, bir yandan Bitez’de yıl içinde meydana gelen 50’ye yakın patlamada Tonlarca litre su, dakikalarca boş yere akmaya devam ediyor.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com