25 Eylül 2022 Pazar

BAŞKAN ARAS'TAN AĞAOĞLU'NA: "MİLAS SINIRLARINDAKİ PROJEDE BODRUM MARKASINI KULLANMA HAKKINI SİZE KİM VERDİ!"

BHM
27.09.2021 11:04
BAŞKAN ARAS'TAN AĞAOĞLU'NA:
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas’ın Boğaziçi Mahallesi’ne dev bir proje yapmayı planlayan Ali Ağaoğlu’na sosyal medya hesabı üzerinden çağrıda bulundu.

Milas Boğaziçi'nde NET Holding'e ait 9 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki arazi üzerinde Ağaoğlu İnşaat tarafından yapılması planlanan devasa büyüklükteki konut, golf tesisi ve otel projesi içeren kompleks ile ilgili ÇED raporu onaylanmıştı. 

Projeye Milas ve Bodrum’dan tepkiler sürerken bir tepki de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan geldi. Aras, projenin Milas – Bodrum bölgesinde altyapı ve su sorunu oluşturacağını dile getirerek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Günaydın, Bodrum’un kalbi olan güzel insanları ve Bodrum’un dışında yaşayan Bodrum sevdalıları. Bugün hepinizin huzurunda, “Milas sınırları içinde” gerçekleştirmeye hazırlandığı 30 bin kişilik inşaat projesini “Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda, erişilebilir fiyatlardan lüks bir yaşam" sloganıyla pazarlamaya hazırlanan Sayın Ali Ağaoğlu’na seslenmek istiyorum. Ali Bey, Bodrum’un toplam yüzölçümünün %1.8’ine denk gelen ve 1700 futbol sahası büyüklüğündeki malum projenizle ilgili olarak HT Blomberg kanalına yaptığınız açıklamada, 8 milyar TL’ye gerçekleştireceğiniz bu projeden, 20 milyar TL gelir beklediğinizi söylemişsiniz.. Peki, bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemizde oluşturacağı davasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar, ne olacak ? Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz ? Diyelim ki sağlandı.. Su konusu ne olacak ? Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, 1700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz ? Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi ? Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez."

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com