04 Aralık 2023 Pazartesi

Belediyenin gönüllü avukatı Remzi Kazmaz’a tepki!

BHM
17.03.2023 14:31
Belediyenin gönüllü avukatı Remzi Kazmaz’a tepki!
Cennet Koy'da Cengiz İnşaat'ın inşaat yaptığı alanın önünde yapılan eylemde Bodrum Belediyesi gönüllü avukatı Remzi Kazmaz ile çevreciler arasında tartışma çıktı!

Çevreciler, Av. Remzi Kazmaz’ın “Bodrum Belediyesini bu işin suçlusuymuş gibi ilan etmek yanlıştır, hatalıdır. TMMOB Bodrum’un açıklaması yanlıştır.” sözlerine tepki gösterdi. 
 

Çevreci aktivist Güney Şirin, Av. Remzi Kazmaz için "Milletvekili aday adayı arkadaş. Belediyeye toz kondurmak istemiyor. Biz de isteriz belediyeye toz kondurmamak, biz de destekledik, oy verdik, kazanmasını sağladık. Ama bunu yaparken Bodrum'u sivil toplumla birlikte yöneteceğim, MUÇEP'i, TMMOB'u, ekoloji örgütlerini dinleyeceğim, onayları olmadan hiçbir kararın altına imza atmayacağım diyen bir yönetimden böyle bir karar çıkınca tepki vermemiz çok normal olmalı ve verdik." dedi.

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Erdoğan, "Elimizden geleni yaptık hukukçu, çevreci, mimar, mühendis, şehir plancı arkadaşlar olarak ama karşımızda ilk olarak yerel yönetimi gördük. Belediye ruhsat verdi. Tüm Türkiye kamuoyunda nasıl bir talan olduğu anlaşılınca yerel yönetim geri adım attı ve verdiği ruhsatı iptal etti. Ama yerel yönetimin ilk seçildiğinde bize verdiği söz şuydu, TMMOB'a danışmadan biz bu türlü projelere imza atmayacağız dediler. Ama Cengiz İnşaat'a ruhsat verilirken hiçbirimizin haberi olmadı ve Mimarlar Odası'na bu proje denetime gelmeden belediye tarafından bu inşaat ruhsatı verildi." dedi. 

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Sözcüsü Umay Karabaş, "ÇED süreci tamamlanmadan ruhsat ile ilgili yazışmaları yaptı belediye. Oysa ÇED sürecini bekleyebilirlerdi. Belediye ile görüşmemizde ÇED gerekli değildir kararına dava açabileceklerini belirttik ama böyle bir çalışmaları olmadı. Bizim ve TMMOB'un ÇED kararına karşı davası var sürüyor ama belediyenin bu davalara müdahillik konusunda da bir girişimi yok. Ruhsat ve buradaki işi durdurmak konusunda kamuoyu nezdinde de samimiyetlerini göstermek isterlerse ÇED gerekli değildire karşı da bir mücadele içinde olmalarını tavsiye ediyoruz." dedi.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com