07 Temmuz 2020 Salı

BESA GRUP: "BOVIERA, REVİZYON SONRASI ÖRNEK PROJE OLACAK "

BHM
16.12.2019 15:04
89 Okuma
BESA GRUP:
BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve mimarı olarak Salih Bezci ve Yönetim Kurulu Vekili Efe Bezci, projelerindeki köklü revizyon ve yaptıkları yıkım sonrası bir grup gazeteci ile bir araya gelerek bilgi aktardı.

BESA Grup olarak Bodrum’un değerinin farkında olduklarını ve bunu içselleştirdiklerini ileten Salih Bezci, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın, Bodrum Belediyesi ve Bodrum kamu oyunun Bodrum mimarisi konusundaki hassasiyetini gözeterek projeyi tümüyle revize ettik. Revizyonu yaparken ruhsatta öngörülenin çok üzerinde bir iyileştirme yaptık. Çevre düzenlemesi ve peyzajına  çok daha fazla ağırlık vererek  revizyonu yapmayı tercih ettik. Revize ederken “Tatil Evi” satın alan müşterilerimizin haklarını da gözeterek bu süreçte sürekli olarak müşterilerimizle de temas halinde kaldık” diye yaşanan gelişmeleri paylaştı.

Projeye göre, rezidans bölümünde toplam 108 olacak konut sayısını 54’e indirdiklerini, 3 katlı binaları da 2 katlıya dönüştürdüklerini belirten Bezci, “Villa ve rezidans bölümü toplam 330 konut olacaktı. 300’e indi. Rezidans bölümündeki 54 konuttan vazgeçerken, 700 metrekare olan villaları 2’ye, 3’e böldük. Böylece, son tahlilde azalan konut sayısı 30 oldu. Yıkımın maliyeti 15 milyon lirayı buldu” diye konuştu. Arazi yabancı bir fondan satın alınırken, içinde bir de otel (Hilton Curio a Collection) olan projenin maliyeti, 200 milyon doları bulacak.


The Bo Viera projesinin alanı maki olmasına rağmen projede 11 Kasım 2019’da Milli Ağaçlandırma Günü’nde 5500 ağaç dikildi ve bugüne kadar da 10 binin üzerinde ağaç dikimi de yapıldı. Proje bittiğinde 100 bin ağaç dikilmiş olacak. Mecburen yapılması gereken duvarlarda  saksılık duvarı olarak yapıldı.


Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanvekili Efe Bezci de projedeki emsali aşan bölümler nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın durdurma kararının kamuoyunda yarattığı olumsuz etkinin sorulması üzerine şunları söyledi: “Bizi tercih edenler ve yeni müşterilerimize, yıkım ve projede değişiklik yapacağımızı bildirmiştik. Bize güvendiler. Şimdi yeşil alanı ve mimarisiyle bölgede örnek proje olmayı hedefliyoruz.”
 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com