17 Ağustos 2022 Çarşamba

Bodrum Belediyesi S.O.S. verdi! Başkan Yardımcısı Tutkun, soruşturma sonrası göreve tekrar gelebilir…

BHM
04.06.2022 21:58
Bodrum Belediyesi S.O.S. verdi! Başkan Yardımcısı Tutkun, soruşturma sonrası göreve tekrar gelebilir…
Bodrum Belediyesi’nden bu akşam 21.00 sıralarında basına iletilen kamuoyu bilgilendirmesinde, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun’un göreve yeniden iade edilebileceğinin sinyali verildi.

Görevden el çektirme kararının Bodrum Belediye Başkanı tarafından alınan bir tedbir kararı olduğuna vurgu yapılan açıklamada, adli ve idari soruşturmanın sonucuna göre bu kararın, tekrar değerlendirileceği ifade edildi.

Yani bu ifadeden; devlet memuru Hüseyin Tutkun’un, soruşturmaların sonucuna göre yapılacak olan değerlendirmenin ardından Bodrum Belediyesindeki “Başkan Yardımcılığı” görevine yeniden iade edilebileceği anlaşıldı.

Bodrum Belediyesi tarafından basına iletilen Kamuoyu Bilgilendirmesi şöyle:

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun hakkında verilen el çektirme kararıyla ilgili yazılı basın ve internet medyasında çıkan ve resmî kanallara dayanmayan haberlerde, müfettiş raporu sonucu görevden alındığı belirtilmekte ise de; Belediyemizde Mülkiye Başmüfettişlerimiz tarafından yürütülmekte olan soruşturma ile idari ve adli süreçler tamamlanmamış, konu herhangi bir müfettiş raporuna bağlanmamıştır. Görevden el çektirme kararı Bodrum Belediye Başkanı tarafından alınan bir tedbir kararı olup, adli ve idari soruşturmanın sonucuna göre tekrar değerlendirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bodrum Belediye Başkanlığı     

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com