30 Eylül 2023 Cumartesi

Bodrum Belediyesinde skandallar bitmiyor!

BHM
25.06.2022 14:14
Bodrum Belediyesinde skandallar bitmiyor!
​​​​​​​Bodrum’un gözde turizm destinasyonu Bitez sahilindeki yürüyüş parkına Bodrum Belediyesi tarafından konulan yaklaşık 20 metrelik devasa tabela, limandaki denizcilerin ve parkın müdavimlerinin tepkisini çekti. Karadan bakınca deniz manzarasını kapatan, denizden bakınca ise metal yığınını andıran görüntünün, bir an önce olduğu yerden kaldırılması isteniyor. 

Birçok vatandaşın uğrak yeri olan Bitez sahilinde liman bölgesinin yanı başındaki parkın ortasına dikilen dev tabela, bu kadar da olmaz dedirtti. Bitez’de yürüyüş yapan mahalle sakinlerinin, turistlerin, huzurla denizi seyretmek isteyenlerin, çocuklarını parka götüren ailelerin sıklıkla uğradığı parkta oturma banklarının tam karşına yaklaşık 20 metrelik dev tabelayı görenler büyük şaşkınlık yaşadı.

Edinilen bilgiye göre; bir gecede dikilen tabelayı karşılarında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemeyerek görüntü kirliliği yaratan tabelanın bir an önce kaldırılmasını istedi.

Belediyeye gelir elde etmek üzere dikilmiş

Bitez sahilinde belediye kafeteryasının bulunduğu alanda, Bitez Limanının yanı başındaki parkta meydana gelen olayı anlamaya çalışan vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Gıda AŞ’ye ait olan tabelanın, tamamen belediyeye gelir elde etmek amacıyla dikildiği öğrendiler.

Limandaki tekne sahipleri ve parkın müdavimleri, deniz manzarasını kapatan ve parkın siluetini bozan devasa tabelanın bir an önce kaldırılmasını istedi. Bodrumlu denizci Kemal Topuz, “Hadi denizcilere saygınız yok, parkta oturan yaşlı, engelli vatandaşlara da mı saygınız yok! Parkta oturup deniz yerine tabelayı mı seyretsinler?” diye sitem ederek yapılan yanlıştan geri dönülmesini istedi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com