04 Aralık 2023 Pazartesi

BODRUM’DA İKİ YENİ SERGİ SANATSEVERLERİN ZİYARETİNİ BEKLİYOR

BHM
01.07.2021 09:08
BODRUM’DA İKİ YENİ SERGİ SANATSEVERLERİN ZİYARETİNİ BEKLİYOR
Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde ‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ resim sergisi, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’ isimli sergi ile sanatseverlere kapısını açtı.

Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde açılan ‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ resim sergisinin açılışında konuşan küratör Prof. Dr. Kıymet Giray, dünyaca ünlü Fransız sanatçı Leopold Levy’nin hayatı ve eserlerine ilişkin bilgiler verdi. Giray, bu eserlerin sanatseverlerle buluşmasına aracı olan koleksiyonerler Ünal Göğüş ve Ceyda Göğüş’e teşekkürlerini sundu. 

‘’BODRUM SANATIN BAŞKENTİDİR’’

Açılışta konuşan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Leopold Levy ile ilgili resim sergisinin Türkiye’de ilk olarak Bodrum’da açıldığına dikkat çekti. ‘’Böyle efsane bir sanatçının sergisini ilk olarak efsane bir şehir olan Bodrum’da açmak gurur verici’’ diyen Tutkun, normalleşme sürecinin başlamasıyla ilkleri gerçekleştirecek birçok etkinliğe ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini duyurdu.

Tutkun, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Birkaç gün öncesinde Bodrum genelinde 30’un üzerinde sanatçı, sanatseverlere atölyelerini açtı. Şimdi bugün yine güzel bir sergiye ev sahipliği yapıyoruz. Böyle efsane bir sanatçının sergisini ilk olarak efsane bir şehir olan Bodrum’da açmak gurur verici. Bodrum Belediyesi olarak sanata yaptığımız yatırımın karşılığını rahatlıkla görebiliyoruz.  Bodrum sanatın başkentidir. Sanata ve sanatçıya her türlü desteği vermeye hazırız. Bodrum’u daha fazla sanat etkinlikleriyle buluşturmak belediye olarak bizim görevimiz. Bu serginin bizlerle buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Galeri Abay tarafından gerçekleştirilen ve küratörlüğünü Ayşegül Abay’ın yaptığı ‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’ isimli karma sergi ise Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Resim, seramik, heykel, fotoğraf, mozaik ve ebru dallarında 46 sanatçının eserlerinden oluşan serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

‘Leopold Levy O bir Efsane’ isimli resim sergisi, 10 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde her gün 10.00 ile 21.00 saatleri arasında, ‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’isimli karma sergi ise Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 4 Temmuz 2021 tarihine kadar her gün 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com