29 Eylül 2023 Cuma

Bodrum'da Özelleştirme İdaresinden arazi satışı!

BHM
30.09.2022 18:04
Bodrum'da Özelleştirme İdaresinden arazi satışı!
Özelleştirme İdaresi, Bodrum, Çeşme, İstanbul, Bursa ve Ağrı'da 11 araziyi 1 milyar 436 milyon lira karşılığında sattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnamelerde 6 parsel için de imar değişiklikleri onaylanırken, Kuşadası’ndaki bir parselin imar değişikliğine yapılan itiraz ise reddedildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özelleştirme İdaresi'nin Ağrı'dan, Bursa'ya, Bodrum, Çeşme, İstanbul'a kadar birçok merkezde toplam 1 milyar 436 milyon liralık 11 satışını onayladı. Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları'nda çeşitli illerdeki 6 parselin de imar planlarının konut, turizm ve ticaret alanı olarak değiştirilerek satışa çıkarılması da yer aldı. Erdoğan ayrıca Kuşadası'nda denize sıfır, Emekli Sandığı ve SGK'ya ait olan arazinin imar değişikliğine, ilçedeki sivil topluk kuruluşları ile vatandaşların yaptığı itirazı da reddetti.

EN DEĞERLİ ARAZİLER ÇEŞME VE BODRUM'DA

Satılan araziler içinde en büyük satışlar Bodrum’un Gökçebel Mahallesi’nde oldu. Gökçebel'deki 9 parselin birleşmesiyle tek kalemde satılan 22 bin metrekare arazi 246 milyon 500 bin lira ile en yüksek fiyata satılan yer olurken, aynı mahalledeki 4 parselden oluşan 28 bin metrekare ve 8 bin metrekarelik parsel ayrı ayrı 200'er milyona alıcı buldu. İzmir'in Çeşme ilçesindeki 25 metrekarelik tek parsel ise 208 milyon liraya satıldı.

Kaynak: Sözcü/Latif Sansür 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com