22 Eylül 2021 Çarşamba

BODRUM HALİKARNAS GRANDFONDO İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

BHM
03.04.2021 15:13
BODRUM HALİKARNAS GRANDFONDO İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Bodrum 23 Mayıs’ta Bisiklette dev bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bodrum Halikarnas Granfondo Yarışı’na 27 ülkeden bine yakın yarışçı katılacak. Organizasyon için yaklaşık 5 bin kişinin Bodrum’a gelmesi bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Yarışma Bodrum Kaymakamlığı himayelerinde Bodrum Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilecek. 56 Km lik Kısa Parkur, Bodrum Merkezden start alarak OASİS Kavşağı, Bitez Kavşağı, Ortakent Kavşağı geçilerek Dereköy yolundan Yalıkavak, Gündoğan geçildikten sonra Torba Kavşağından dönüp OASİS önünde son bulurken, 103 Km lik Uzun Parkur, Yalı, Mumcular gibi bölgeleri de kapsayacak.  Organizasyon Bodrum’un sadece Turizm Bölgelerini değil kırsalda bulunan alanlarını da tüm dünyaya tanıtacak.

Bodrum’un ilk defa bir Granfondo’ya  Ev sahipliği yapacağını belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, "Nisan ayında düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ardından Bodrum Halikarnas Granfondo’nun da Bodrum’da düzenlenmesi bizim için çok önemli, yarışlarımızla ilgili Muğla Milletvekillerimiz Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan bizlere çok önemli destek verdiler. Hem Cumhurbaşkanlığı yarışının Bodrum İlçemize hatta Turgutreise kadar uzanmasında hem de Granfondo Bisiklet yarışının Bodrum’da yapılmasında sayın vekillerimizin çok önemli rolü olmuştur. Yine Bisiklet sporunu çok seven kıymetli Valimiz Orhan Tavlı ve Organizasyonun ilk düşünce aşamasından geldiğimiz noktaya kadar hemen her noktasında engin düşünce ve katkıları ile Bodrum Kaymakamımız  Bekir Yılmaz ve bizleri sürekli cesaretlendiren Bisiklet tutkunu Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın organizasyonun Bodrum’da gerçekleştirilmesinde büyük destekleri oldu. Umarım organizasyonu Bodrum’a yakışır bir şekilde gerçekleştirebiliriz." diye konuştu.

Junior Granfondo ile başlıyor

Cömert bin bisikletçi ile birlikte yaklaşık 4 bin kişinin de organizasyona dahil olacağını söyledi.

Bodrum Halikarnas Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol yarışı kapsamında 22 Mayıs akşamı saat 19.00’da Junior Granfondo ile başlayacak. Kale önünde 17 metrelik özel hazırlanmış bir alanda 4-6 yaş grubunda 25 çocuk denge bisikleti ile Junior Granfondo yarışını gerçekleştirecek. “Baba anne beni de Bodrum’a götür” mottosu ile gerçekleştirilecek yarışmaya Bodrumlu aileler de çocuklarını kayıt ettirebilecek.

Granfondo’nun ödül töreni 23 Mayıs saat 15.00’de Bodrum Kalesi’nde gerçekleştirilecek. Erkeklerde 10, Kadınlarda 10 ve iki kategoride genel klasman da dahil olmak üzere toplamda 66 sporcuya değişik ödüller ve madalya verilecek.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com